خانه / اخبار مالزی / دولت مالزی با پیشنهاد انور ابراهیم برای تعطیلی 16 سپتامبر مخالفت کرد

دولت مالزی با پیشنهاد انور ابراهیم برای تعطیلی 16 سپتامبر مخالفت کرد

بیا تو مالزی -

معاون نخست وزیر مالزی گفت: دولت فدرال این کشور با پیشنهاد انور ابراهیم مبنی بر تعطیل عمومی اعلام کردن روز 16 سپتامبربه عنوان "روز مالزی" در پنج ایالت تحت کنترل احزاب اپوزیسیون مخالف است…به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، نجیب عبدالرزاق در گفت وگو با خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: تنها یک روز تعطیل به عنوان روز ملی در کشور باید وجود داشته باشد.

معاون نخست وزیر مالزی تاکید کرد: مردم این کشور سالروز استقلال خود را به عنوان روز تعطیلی ملی انتخاب کرده اند و تعیین دیگر روزها، تفسیرها و پیامدهایی را به دنبال خواهد داشت که برای اتحاد و یکپارچگی مالزی شایسته نیست.

مالزی همه ساله روز سی ویکم ماه اوت مصادف با سالروز استقلال این کشور را به عنوان روز ملی مالزی تعطیل عمومی اعلام کرده است.

انور ابراهیم، رهبر ائتلاف اپوزیسیون مالزی از پنج ایالت این کشور که تحت کنترل این ائتلاف قرار دارد خواسته است تا روز 16 سپتامبر را به عنوان روز تعطیلی عمومی و برگزاری سالروز استقلال مالزی تعیین کنند.

تاکنون ایالتهای پیننگ و کلانتان با این پیشنهاد انور ابراهیم موافقت کرده و ایالتهای سلانگور، کداح و پراک نیز این پیشنهاد را در دست بررسی دارند.

به گزارش ایرنا، در روز 16 سپتامبر 1963 فدراسیون مالایا (مالزی فعلی) و بندر سنگاپور واقع در منتهی‌ الیه شبه جزیره مالایا و دو ایالت صباح و ساراواک واقع در شبه جزیره برنئو، کشور جدیدی به نام فدراسیون مالزی تشکیل دادند.

دو سال پس از این رودیداد، بندر سنگاپور در تاریخ 16 اوت 1965 از این اتحادیه‌ خارج شد و به استقلال رسید اما فدراسیون مالزی همچنان با همان ترکیب به حیات سیاسی خود ادامه داده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب