دوشنبه , 30 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / دو سمینار «علامه طباطبایی» و «ملاصدرا» در مالزی برگزار می‌شود

دو سمینار «علامه طباطبایی» و «ملاصدرا» در مالزی برگزار می‌شود

بیا تو مالزی -

رایزن فرهنگی ایران و رئیس مركز گفت‌وگوی تمدن‌های دانشگاه یو.ام مالزی برای برگزاری دو سمینار علامه طباطبایی و ملاصدرا به توافق رسیدن.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره كل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، هدف از این نشست گسترش روابط فرهنگی دو كشور ایران و مالزی در زمینه‌های مختلف علمی ـ فرهنگی در راستای ادامه فعالیت‌های مشترك و موفق دو جانبه در دو سال گذشته بود.
در این دیدار طرفین موافقت كردند، در سال‌جاری دو سمینار علمی مشترك در حوزه فلسفه اسلامی برگزار كنند.
حجت‌الاسلام محمد حسن واحدی، رایزن فرهنگی ایران با اشاره به پیشینه آراء فلسفی در مشرق زمین و كشورایران، خواستار برگزاری سمینار مشتركی در مورد فلسفه اسلامی و بررسی آرا‌ و اندیشه‌ها فلسفی علامه طباطبایی شد.
وی پیرامون شخصیت علامه طباطبایی، محوریت اندیشه‌های این فیلسوف بزرگ اسلامی در قرن حاضر، شاگردان علامه در داخل و خارج از ایران از جمله آیت‌الله مرتضی مطهری كه بیش از یكصد جلد كتاب ارزشمند از آثار گرانبهای این فیلسوف فرزانه معاصر چاپ و منتشر شده است، توضیحاتی داد.
پیشنهاد رایزن فرهنگی ایران، مورد موافقت طرف مالزیایی قرار گرفت و همچنین موضوع برگزاری سمیناری پیرامون اندیشه‌های فلسفی صدرالمتألهین «ملاصدرا» از طرف وی مطرح شد كه با استقبال رئیس مركز گفت‌وگوی تمدن‌ها در دانشگاه مالزی همراه شد.
عزیزان، رئیس مركز گفت‌وگوی تمدن‌های دانشگاه یو.ام مالزی ضمن استقبال از پیشنهادات رایزن فرهنگی ایران، بر تداوم همكاری‌های دوجانبه و برگزاری سمینارهای مشترك تاكید ورزید و در این زمینه پیشنهاد برگزاری مشترك سمینار بررسی شخصیت مولانا جلال‌الدین رومی «مولوی» را مطرح كرد كه مورد استقبال و موافقت رایزن فرهنگی ایران قرار گرفت.
واحدی گفت: پس از برگزاری «سمینار علامه طباطبایی» و «سمینار ملاصدرا» كه هر دو در سال‌جاری خواهد بود، نسبت به برگزاری «سمینار مولوی» اقدام خواهیم كرد.
عزیزان در ادامه خاطر‌نشان كرد: نام ایران در مجامع بین‌المللی یادآور تاریخ و فرهنگ كهن است كه مورد احترام همه ملت‌ها است.
وی افزود: ایران اولین كشوری است كه موضوع گفت‌وگوی تمدن‌ها را مطرح كرده كه مورد قبول و احترام جهانی واقع شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 6 =

قالب