چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / دیدار رایزن فرهنگی ایران با رئیس ” گالری هنر ملی ” مالزی

دیدار رایزن فرهنگی ایران با رئیس ” گالری هنر ملی ” مالزی

بیا تو مالزی -

آقای محمد حسن واحدی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، با آقای نجیب ، رئیس " گالری هنر ملی " مالزی ، دیدار و گفتگو کرد …در ادامه ارتباط و تبادل فرهنگی ایران و مالزی ، آقای محمد حسن واحدی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، با آقای نجیب ، رئیس " گالری هنر ملی " مالزی ، دیدار و گفتگو کرد .

در ابتدای این دیدارکه روز جمعه 20/10/87 در محل گالری هنر مالزی صورت گرفت ، دکتر نجیب ضمن خیر مقدم ، گزارشی از فعالیتهای " گالری هنر ملی " مالزی ارائه کرد و گفت : در آینده نیز در گالری ، برنامه ای ویژه مردم فلسطین به اجرا خواهیم گذاشت که از شما نیز دعوت خواهیم نمود . این برنامه هم از نظر فرهنگی و هم از نظر اقتصادی به مردم فلسطین کمک خواهد کرد .

سپس آقای محمد حسن واحدی ضمن اظهار خوشبختی ، این دیدار را سرآغاز شروع همکاریهای دو طرف در زمینه توسعه فرهنگ ، اندیشه وهنر بیان کرد و گفت : ما می توانیم با همکاری و اقدام مشترک، ازامکانات و ظرفیتهای و سوابق غنی " فرهنگی – تمدنی " خود به نفع بیداری جوامع و تولید فکر و اندیشه ، استفاده نمائیم ، ما همکاری و اقدام مشترک را پیشنهاد می کنیم و نسبت به آن اهتمام قائلیم .

رایزن فرهنگی ایران در ادامه با اشاره به قتل عام زنان و کودکان فلسطینی در جنگ خونین غزه گفت : در حال حاضر فقط جمهوری اسلامی ایران به مسئولیتهای خود عمل می کند و به فلسطینی ها در غزه کمک می نماید و متاسفانه سران عرب ( غیر از سوریه ) در این جنگ خونین ، به وظائف و مسئولیت های خود عمل نمی کنند و در این شرائط حساس ، این اقدام شما درگالری هنرمالزی و برگزاری برنامه ویژه برای کمک به فلسطینی ها قابل تقدیر و تشکر است .

محمد حسن واحدی همچنین در ادامه این دیدار به مسئله برگزاری " نمایشگاه فرهنگ و تمدن ایرانی " در مالزی اشاره کرد و همکاری و ایجاد هماهنگی در استفاده از فضای نمایشگاهی " گالری هنر ملی " مالزی را مطرح نمود و خواستار همکاری طرف مالزیائی شد .

دکتر نجیب گفت : گرچه تقویم گالری هنر ملی برای سال 2009 پر شده است ، چرا که سفارت خانه های خارجی در نوبت اجرای برنامه هستند ، اما ایران کشور اسلامیست ، برنامه های شما را با اولویت بررسی و سعی در تامین آن خواهیم نمود .
رایزن فرهنگی ایران در ادامه مذاکرات به تاریخ برگزاری نمایشگاه اشاره کرد و خواستار تسریع در ایجاد هماهنگی لازم شد .

واحدی همچنین به ماه ربیع الاول ایام نورانی میلاد النبی (ص) اشاره کرد و خواهان همکاری مسئولین گالری هنر ملی مالزی ، برای برگزاری برنامه مناسب و جشن میلاد نبوی (ص) شد .

طرف مالزیائی پس از قول همکاری در برگزاری دو برنامه فرهنگی و نمایشگاهی از طرف " رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران " درمحل " گالری هنر ملی " مالزی ، نسبت به کمیت و کیفیت کالاهای هنری نمایشگاهی و مسائل مرتبط سئوالاتی را مطرح نمود .

محمد حسن واحدی ضمن پاسخ به سئوالات مطرح شده گفت : ما در نظر داریم ، هشتصد قطعه هنری نمایشگاهی را برای تغذیه این نمایشگاه به نمایش عموم بازدید کنندگان از ملت ها و کشورهای مختلف ، بگذاریم . این کالاهای ارزشمند ، کار هنرمندان اصیل ایرانی و نموداری ازسوابق هنر ، فرهنگ و تمدن کشور اسلامی ایران خواهد بود .

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

یک دیدگاه

  1. فرهنگسرای ملل

    سلام . انشاءا… زمینه همکاری ها و مناسبات فرهنگی هنری دو کشور با همت و تلاشهای سازمان فرهنگ و ارتباطات بیش از پیش گسترش و افزایش یافته و همکاریهای نزدیکتری بین دو کشور در محورهای فرهنگی هنری بعمل اید .زحمات این عزیزان در توسعه سطح مراودات فرهنگی هنری مابین دو کشور قابل تقدیر میباشد .با ارزوی سلامتی و توفیقات رایزنی محترم ایران در کشور مالزی ./میو ه چیان .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب