خانه / اخبار مالزی / دیدار سفیر کشورمان با وزیر اطلاع رسانی مالزی در خصوص پخش فیلم 300 از ماهواره ASTRO

دیدار سفیر کشورمان با وزیر اطلاع رسانی مالزی در خصوص پخش فیلم 300 از ماهواره ASTRO

بیا تو مالزی -

مهدی خندق آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور، شانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری، با آقای داتوک احمد شبری چك وزیر جدید اطلاع‌رسانی مالزی دیدار و گفتگو  نمود. در این دیدار، سفیر کشورمان ضمن تسلیم یادداشت اعتراضی خود به وی درخواست جامعه ایرانیان مقیم مالزی را نسبت به برنامه اعلامی كانال HBO آسترو در نمایش فیلم 300 در تاریخ 5 خرداد ماه را منعكس نمود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران ضمن برشمردن روابط سیاسی، اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری دو كشور ایران و مالزی و اشاره به تعداد بیش از 10 هزار ایرانی اعم از دانشجو و مقیم در این كشور پخش فیلم مذكور كه توهین به جامعه ایرانی و آسیایی است و به جعل تاریخ می پردازد را متذکر شد و خواستار اقدامات مقتضی از سوی این وزارتخانه در جلوگیری از پخش آن از شبكه ماهواره‌ای آسترو شد.

سفیر کشورمان اعلام كرد جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد در آینده نزدیك و در راستای همكاریهای گذشته خود در چارچوب آژانس بین‌المللی انرژی اتمی یك بسته پیشنهادی به كشورهای 1+5 ارائه نماید.

در این دیدار همچنین موضوع سفر وزیر اطلاع رسانی مالزی به تهران در آینده نزدیک مورد بحث و بررسی قرار گرفت. خندق آبادی تصریح کرد موافقتنامه همکاری بین صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و رادیو و تلویزیون مالزی نهایی شده است و امید است در سفر آینده وی به تهران به امضا برسد. وی تصریح کرد در راستای گسترش همکاریهای رسانه ای ایرنا پیشنهاد خود را مبنی بر اعلام آمادگی گشایش دفتر خاورمیانه ای برناما در تهران را به طرف مالزیایی اعلام کرده است.  

آقای احمد شبری چك وزیراطلاع رسانی مالزی گفت رسانه های غربی نسبت به پوشش خبری کشورهای یکجانبه عمل می کنند و ما کارهای زیادی در این زمینه می توانیم انجام دهیم و در زمینه اطلاع رسانی فعالتر شویم و زمینه های همکاری را بیابیم. وی گفت با اطلاع رسانی بهتر می توان بر میزان توریسم دو کشور نیز تاثیرگذار بود.

وزیر اطلاع رسانی مالزی در خصوص نمایش فیلم 300 گفت: علیرغم اینکه آسترو تحت نظر وزارت انرژی، آب و ارتباطات است اما تحت مدیریت وزارت اطلاع رسانی نیست و ادامه داد ما درخواست ایرانیان را طی نامه‌ای به آسترو منتقل می‌کنیم همچنین وی افزود پیشتر به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است اما علاقمند است بار دیگر به کشورمان عزیمت نماید. 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب