خانه / اخبار مالزی / دیدار نخست وزیران مالزی و سنگاپور

دیدار نخست وزیران مالزی و سنگاپور

بیا تو مالزی -

بررسی امکان احداث یک راه زیر زمینی میان مالزی و سنگاپور…

“نجیب رزاق” و “لی هسین لونگ” نخست وزیران مالزی و سنگاپور روز جمعه طی دیداری در پوتراجایا پایتخت اداری مالزی، راههای گسترش همکاری میان دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، در این دیدار دو طرف بر گسترش همکاری های میان دو کشور به ویژه در طرح توسعه منطقه اسکندر در جنوب مالزی و در همسایگی سنگاپور تاکید کردند.

نخست وزیر مالزی پس از این دیدار در یک کنفرانس مشترک مطبوعاتی با همتای سنگاپوری خود گفت: شرایط نامطمئن اقتصاد جهانی بر همکاری های میان دو کشور به ویژه در طرح اسنکدر تاثیری نداشته و روند سرمایه گذاری در این طرح طبق برنامه پیش می رود.

 

“نجیب رزاق” افزود: شرایط اقتصادی در مالزی و سنگاپور برای حضور سرمایه گذاران مطلوب است و نشانه ای از کاهش روند حضور سرمایه گذاران در طرح اسکند مشاهده نمی شود.

وی همچنین از تشکیل کارگروهی برای بررسی امکان احداث یک راه زیر زمینی برای ایجاد ارتباط بهتر میان مالزی و سنگاپور خبر داد.

نخست وزیر سنگاپور نیز بر توسعه روابط با مالزی تاکید کرد و گفت: طرح اسکندر یک طرح بلند مدت بوده و تداوم اجرای آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در همین راستا دو نخست وزیر در خصوص تشکیل کمیسیون مشترک وزارتی دو کشور برای توسعه روابط به ویژه تسریع در اجرای پروژه اسکندر موافقت کردند.

نخست وزیر سنگاپور روز پنجشنبه برای انجام سومین دیدار دوجانبه رهبران مالزی و سنگاپور وارد کوالالامپور شد.

دیدارهای دو جانبه بین رهبران مالزی و سنگاپور پیش از این در سال 2007 در جزیره لنکاوی مالزی و در سال 2010 در سنگاپور انجام شده است.

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 13 =

قالب