دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / رئیس‌جمهور در مصاحبه با خبرنگاران مالزیایی: هیچ‌كدام از آرزوهای شیطانی بوش درباره ملت ایران محقق نشده است

رئیس‌جمهور در مصاحبه با خبرنگاران مالزیایی: هیچ‌كدام از آرزوهای شیطانی بوش درباره ملت ایران محقق نشده است

بیا تو مالزی -

رئیس جمهور تصریح كرد: بوش آرزوهای شیطانی و غیر انسانی فراوانی از جمله مقابله با ملت ایران داشته و دارد كه هیچكدام محقق نشده است…به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر امور رسانه های ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد بعد از ظهر دوشنبه در جریان سفر هیات عالی رتبه ایران به كوالالامپور در مصاحبه با خبرنگاران تلویزیون و خبرگزاری ملی مالزی با اشاره به برگزاری اجلاس گروه دی هشت در مالزی گفت: ما برای تامین نیازهای خود در داخل گروه دی هشت آمادگی داریم و می توانیم روابط ویژه ای را در تجارت ها برقرار كنیم.
رییس جمهور با اشاره به اهمیت مساله انرژی در جهان، خاطرنشان كرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا انرژی اعضای دی هشت را تامین و به صورت عادلانه با سایر كالاها مبادله كند.
احمدی نژاد افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی را یادآور شد و افزود: برای كنترل قیمت نفت در سطح جهان باید دست شركتها و كمپانیهای نفتی شناخته شده را از بازار انرژی كوتاه كرد.
وی افزود: این كمپانیهای نفتی نه تنها دنیا را غارت كرده بلكه از نظر نظامی و سیاسی نیز از سوی برخی قدرت ها حمایت می شوند.
رییس جمهور تاكید كرد: جمهوری اسلامی ایران نسبت به شرایط جهانی و نیز نسبت به كشورهای عضو دی هشت متعهد است. در اجلاس سران دی هشت درباره مسائل مهم بین المللی هم تبادل نظر خواهد شد چراكه این مسائل در اقتصاد و فرهنگ كشورهای عضو، تاثیرگذار است.
رییس جمهور اسلامی ایران توانمندیها و ظرفیتهای كم نظیر گروه دی هشت را یادآورشد و گفت: اگر از این قابلیتها به طور صحیح و اصولی استفاده شود، تاثیر گذاری بالایی در سطح كشورهای عضو و سایر كشورها خواهد داشت.
احمدی نژاد با قدردانی از اقدامات موثر و كارساز اندونزی در دوره ریاست گروه دی هشت، ابراز امیدواری كرد: در دوره ریاست مالزی بر گروه دی هشت،تحولات مثبت و سازنده و همچنین مصوبات و طرحهای اثرگذار و مفیدی را شاهد باشیم
وی از گروه دی 8 بعنوان یك گروه مهم و تاثیر گذار در مبادلات اقتصادی جهان نام برد و افزود: كشورهای عضو می توانند با برقراری روابط مشخص و ویژه در اقتصاد و بویژه در حوزه انرژی مشكلات بوجود آمده را برطرف كنند .
احمدی نژاد با بیان اینكه در صد سال اخیر نتیجه زورگویی برخی قدرت ها، آواره شدن بیش از صد میلیون نفر از مردم جهان بوده است، گفت: حوادث سالهای اخیر در آسیای جنوب شرقی و بحرانهای اقتصادی این منطقه، یك بازی طراحی شده اقتصادی برای غارت ثروت مردم منطقه بوده است.
احمدی نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار تلویزیون مالزی در خصوص برخی تهدیدات آمریكا و اسرائیل مبنی بر حمله نظامی به ایران ، گفت: اگر صدها همچون امریكا و اسراییل نیز گرد هم آیند، جرأت حمله به ایران را ندارند. خودشان هم می دانند كه نمی توانند به ایران حمله كنند.
رییس جمهور كشورمان تاكید كرد: بوش آرزوهای شیطانی و غیر انسانی فراوانی از جمله مقابله با ملت ایران داشته و دارد كه هیچكدام محقق نشده است، آنها ملت ایران را می شناسند و می دانند كه با زبان زور و تهدید نمی توانند با ما صحبت كنند و سرانجام نیز باید به خواست ملت ایران تن دهند.
رئیس شورای عالی امنیت ملی تاكید كرد: حرف ملت ایران شفاف، روشن و قانونی است اما دشمنان ملت ایران موضوع هسته ای را بهانه ای برای فشار بر ملت ما قرار داده اند. كشورهایی هستند كه بمب اتمی داشته و تحت نظارت آژانس نیز نیستند اما مورد حمایت آمریكا هم قرار دارند و این نشان می دهد كه نگرانی آنها از بمب اتمی نیست.
رییس جمهور خاطرنشان كرد: این سناریویی است كه از یك طرف، درخواست مذاكره با ملت ایران را مطرح كرده و از طرف دیگر، تهدید می كنند و می گویند كه باید به خواسته های غیر قانونی آنها تن دهیم و از حق خود دست برداریم اما این برای ما یك نمایشنامه تكراری است .
احمدی نژاد با بیان اینكه دشمنان ملت ایران مخالف آرمانها، دیدگاه و فرهنگ ملت ایران و مخالف توسعه و پیشرفت ایران هستند، افزود: ما اهل گفت و گو بوده و هستیم اما در فضای عادلانه و در موضوعات مشترك مذاكره خواهیم كرد زیرا مذاكره در فضای نابرابر و یكطرفه، نتیجه ای در بر نخواهد داشت .
رییس جمهور خاطرنشان كرد: ایران قدرت بزرگی است و دشمنان ملت ایران بدانند كه هر چقدر مقاومت كنند، ضرر بیشتری خواهند كرد، چرا كه ملت ایران یكپارچه ایستاده است و تاریخ نشان داده كه ایرانیان هر زمان اراده كنند، حتماً به اهداف خود نیز خواهند رسید.
وی افزود: ملت ایران در جنگ 8ساله تنها بود اما صدام از حمایت همه قدرتهای زورگو برخوردار بود كه حتی با این وجود هم نتوانست كاری از پیش ببرد. تهدیدات امروز آمریكا و اسرائیل نیز یك جنگ تبلیغاتی است كه ما در طول تاریخ با آن آشنا هستیم .
رییس جمهور اسلامی ایران در پاسخ دیگر خبرنگار مالزیایی كه پرسیده بود چرا برغم اینكه از منابع و ذخایر عظیم گاز و نفت برخوردار هستید، برنامه هسته ای ایران را متوقف نمی كنید؟ گفت: تعداد معدودی كشور زورگو هستند كه می خواهند همه جهان تحت سلطه آنها باشد و با توسعه و پیشرفت ملت ایران مخالفت می كنند و جهان به هیچ وجه مخالف برنامه صلح آمیز هسته ای ایران نیست.
وی اظهار داشت: آمریكا بیشترین تولید نفت را دارد و كشورهای دیگری هم هستند كه بزرگترین دخایر گاز و انرژی را دارند اما از انرژی هسته ای كه یك انرژی پاك است نیز استفاده می كنند.
رییس جمهور با بیان اینكه فناوری هسته ای فواید و مزایای فراوانی دارد، گفت: اگر ملتها از انرژی هسته ای استفاده كنند با بحران نفت روبرو نخواهیم بود و آلودگی و خشكسالی و كمبود مواد غذایی در سراسر جهان نیز نخواهیم داشت .
رییس شورای عالی امنیت ملی كشورمان با تاكید بر اینكه استفاده از انرژی هسته ای حق همه ملتها است، گفت: قدرتهای زورگو این انرژی را فقط برای خود می خواهند تا وقتی دنیا با كمبود انرژی فسیلی روبرو شد، آن را به قیمت گزاف به ملتها بفروشند و زمانی كه ذخایر نفتی كشورهای امروز صادر كننده نفت به پایان رسید این كشورها محتاج آنان شوند.
وی با تاكید بر اینكه ملت ایران دستاورد های خوب در عرصه های علمی ، فرهنگی ، اقتصادی ، صنعتی و فناوری و سیاسی بدست آورده است، افزود: ملت ایران ملت بزرگی است و تصمیم گرفته كه روی پای خود بایستد شما نیز اخبار موفقیت های ملت ایران را به طور روزانه می شنوید . چنانچه بزودی نیز اولین ماهواره ساخت ایران با پرتابگر ایرانی در فضا قرار خواهد گرفت .
احمدی نژاد با تاكید بر اینكه كسانی كه برای سرنگونی صدام به عراق حمله كردند، خودشان در جنگ با ایران از صدام حمایت می كردند، افزود: آنها نیروهای خودشان را به منطقه وارد كرده اند و نه ما. البته ما با این اقدام مخالف هستیم و معتقدیم كه باید اجازه دهند ملتها خودشان تصمیم بگیرند .
رییس جمهور اسلامی ایران، گفت: لشگر كشی آمریكایی ها به منطقه خاورمیانه برای بهره برداری از ذخایر نفت منطقه بوده است و آنان برای دمكراسی و حقوق بشر به منطقه نیامده اند.
وی با اشاره به اینكه در روزهای گذشته، هواپیماهای آمریكایی، شركت كنندگان یك عروسی در افغانستان را به خاك و خون كشیدند، گفت: ما زورگویی آنها را قبول نداریم و طبیعی است كه آنها عصبانی باشند و البته این عصبانیت آنها برای ما مهم نیست .
احمدی نژاد در پاسخ به سوالی پیرامون قیمت جهانی نفت، گفت : وضعیت حاكم بر اقتصاد امروز جهان، ناشی از همان نظم ظالمانه قدرتهای زروگو است كه یكی از نشانه های آن، افزایش قیمت نفت است .
رییس جمهور ادامه داد: همه اینها بخاطر آن است كه نظم عادلانه در جهان برقرار نیست و برغم اینكه رشد عرضه نفت، بیشتر از رشد مصرف آن است، قیمت آن بصورت مصنوعی افزایش می یابد كه این افزایش قیمت، غیر از چند گروه خاص برای سایر ملتها مشكل ایجاد كرده است .
وی با بیان اینكه مردم بسیاری از كشورها بخاطر افزایش قیمت انرژی در فشار هستند، گفت: ما آمادگی داریم كه در یك بسته و زمان معین كه مناسبات عادلانه در آن تعریف شود انرژی را تامین و عرضه كنیم و فشار را از دوش مردم برداریم.
احمدی نژاد تاكید كرد: ما باید مناسبات خود را خارج از آنچه دشمنان ملت ها تعریف كرده اند، تنظیم كرده تا بتوانیم اقدامات آنها را خنثی كنیم.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب