جمعه , 7 اردیبهشت 1397
خانه / اخبار مالزی / رئیس حزب اعتماد ملی مالزی: دعوت ترامپ به عربستان و موضعگیری علیه ایران مایه شرمساری است

رئیس حزب اعتماد ملی مالزی: دعوت ترامپ به عربستان و موضعگیری علیه ایران مایه شرمساری است

بیا تو مالزی - رئیس حزب اعتماد ملی مالزی بحران اخیر در روابط کشورهای عرب حوزه خلیج فارس پس از سفر ‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری آمریکا به عربستان و موضعش علیه ایران و حمایت از رژیم اشغالگر قدس در ریاض را مایه شرمساری دانست.
‘محمد سبو’ رئیس حزب اعتماد ملی مالزی روز جمعه در حاشیه راهپیمایی مردم کشورش به مناسبت روز قدس و تجمع مقابل سفارت آمریکا با اشاره به بحران اخیر در روابط کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، گفت: مساله کشورهای عربی که اکنون پیش آمده مایه شرمساری است. سران کشورهای عربی از ‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری آمریکا دعوت کردند تا در عربستان حضور یابد و اعلام کند که ایران دشمن ما و اسرائیل (رژیم صهیونیستی) دوست ما است.
وی افزود: شرایط بدی در خاورمیانه وجود دارد، هر چند که مردم کشورهای عربی از جمله مردم عربستان و امارات متحده عربی از مبازره مردم فلسطین حمایت می کنند، اما دولت این کشورها همان دولت ‘دونالد ترامپ’ است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه موضوع فلسطین یک مساله انسانی است که مربوط به همه انسان ها می شود، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی خاک فلسطینی ها را اشغال کرده و با زور تفنگ آنها را از سرزمین خود بیرون رانده است.
سبو گفت: ما نمی توانیم رژیم صهونیستی را قبول کنیم، زیرا با زور تفنگ و اسلحه به دنبال اثبات خود است.
رئیس حزب اعتماد ملی مالزی تصریح کرد: ما نمی توانیم ‘ابوبکر البغدادی’ را قبول کنیم، حتی با حامیان داعشی وی مبارزه می کنیم، اما مشخص نیست اگر با داعش مبارزه می شود، چرا چنین مقابله و مبارزه ای با رژیم صهیونیستی انجام نمی شود، زیرا این رژیم نیز با روش مشابه به دنبال تشکیل دولتی مشابه داعش است.
مردم مالزی امروز پس از اقامه نماز جمعه در کوالالامپور پایتخت این کشور جنوب شرق آسیا به مناسبت روز جهانی قدس و در حمایت از فلسطین تظاهرات کردند و با تجمع مقابل سفارت آمریکا نامه درخواست مبنی بر توقف حمایت های آمریکا از رژیم صیهونیستی را به این سفارتخانه تحویل دادند./ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

اختراع ‘دیوار مستهلک کننده انرژی زلزله’ پژوهشگر ایرانی ثبت شد

بیا تو مالزی - دکتر فرزاد حجازی مخترع دیوار مستهلک کننده انرژی زلزله روز یکشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 20 =

قالب