خانه / اخبار مالزی / رادیو تلویزیون مالزی خواستار مقابله با رسانه‌های خارجی مغرض شد

رادیو تلویزیون مالزی خواستار مقابله با رسانه‌های خارجی مغرض شد

بیا تو مالزی -

مسوولان رادیو و تلویزیون دولتی مالزی (آر.تی.ام) از وزارت اطلاع رسانی این كشور خواستند تا با گزارشهای مغرضانه برخی رسانه‌های خارجی، مقابله كند…

خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، روز دوشنبه به نقل از "نورحیاتی اسماعیل" مدیركل شبكه آر.تی.ام ایالت ساراواك مالزی نوشت: اخیرا برخی رسانه‌های خارجی در برنامه‌های خود، سعی كرده‌اند كه بطور مغرضانه این گونه وانمود كنند كه اقوام منطقه "پنانز" (بومیان منطقه) در ایالت ساراواك، از تلاشهای توسعه‌ای دولت در حاشیه قرار داده شده‌اند.

وی بدون اشاره به رسانه خاصی، از وزارت اطلاع رسانی مالزی خواست تا با همكاری برناما، با تولید برنامه‌هایی نسبت به تصحیح القای تصاویر نادرست در اذهان جهانیان از سیاستهای دولت ایالت ساراواك مالزی مبتنی بر توزیع عادلانه برنامه‌های توسعه‌ای در منطقه اقدام كنند.

بنا به این گزارش، خبرگزاری انگلیسی بی.بی.سی اخیرا با تولید برنامه‌ای مستند با عنوان "ترایب" (طایفه) اقدام به تصویر كشاندن وضع جامعه "پنانز" كرده است.

به نقل از برناما در برنامه مستند بی.بی.سی، دولت ایالت ساراواك مالزی به در حاشیه گذاردن طایفه پنانز متهم شده و این طایفه به دلیل اینكه مورد بی‌مهری (عمدی) دولت واقع شده، "قربانیان توسعه" نامیده شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =

قالب