چهارشنبه , 4 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / رایزنی وزیر دفاع آمریکا درفیلیپین با وزیران دفاع آسه آن در موردبرنامه هسته ای و نظامی کره شمالی

رایزنی وزیر دفاع آمریکا درفیلیپین با وزیران دفاع آسه آن در موردبرنامه هسته ای و نظامی کره شمالی

بیا تو مالزی - به گزارش روز دوشنبه ایرنا سفر وزیر دفاع آمریکابا دستور کار کره شمالی چند هفته پیش از سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشوربه جنوب شرق آسیا انجام می شود.

تنش ها میان آمریکا و کره شمالی پس از ششمین آزمایش هسته ای کره شمالی واستفاده از موشک های قاره پیما و دوربردکه پیونگ می گوید قادر به هدف گیری برخی نقاط درخاک آمریکاست ، به اوج خود رسید و درگیری های لفظی ترامپ وکیم جونگ اون رئیس جمهوری کره شمالی را به بالاترین سطح خود رساند.

به گزارش شبکه خبر آسیا، متیس، در سفر خود به فیلیپین برای مذاکرات امنیتی با وزرای دفاع جنوب شرقی آسیا، اقدام خواهد کرد.

وی گفت با مسئولان امنیتی این منطقه در مورد ‘بحران امنیتی ناشی از بی پروایی کره شمالی’ گفت وگو خواهد کرد.
در این دیدار، انتظار می رود که متیس همچنین مذاکرات سه جانبه ای با همتایان خود از کره جنوبی و ژاپن به متحدان کلیدی ایالات متحده در آسیا ، پیش از بازدید از سئول داشته باشد.
متیس به خبرنگاران همراهش درهواپیمای عازم مانیل فیلیپین ، گفت که با وزیران دفاع آسه آن درمورد اینکه چگونه خواهان حفظ صلح با حفظ هوشیاری نیروهای نظامی خود هستیم در

حالی که دیپلمات های ما ،ژاپن و کره جنوبی با تمام کشورهای همسایه برای نابودی تهدیدات همکاری می کنند، رایزنی خواهد شد.’

سفر متیس به سئول یک ماه پیش از سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور به کشورهای جنوب شرق آسیا انجام می شود که کره جنوبی نیز از آن جمله است.

اکنون اکثر ناظران در منطقه منتظر تبعات سفر این دومقام ارشد کاخ سفید در روزهای آتی هستند. تاکنون دو کشور در لفاظی های سیاسی به یکدیگر وعده درگیری نظامی تا نابودی کامل طرف مقابل را داده اند.اما برخی از مشاوران کاخ سفید اعلام کردند که گزینه های نظامی واشنگتن برای مقابله با کره شمالی زمانی که سئول در 50 کیلومتری از مرکز توپخانه ای پیونگ یانگ قرار دارد، کم است.

وزیران دفاع اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به آ.سه.آن که از امروز با هدف شرکت در نشستی دو روزه به میزبانی فیلیپین گردهم آمدند نگرانی خود را از برنامه هسته ای و موشکی کره شمالی اعلام کردند.

دلفین لورنزانا’ در سخنانی در مراسم افتتاحیه این نشست دو روزه گفت: این نشست فرصتی برای تمرکز بر پیشرفت همکاری دفاعی و بکارگیری ابتکاراتی در مسیر پیش رو است.
وی که ریاست یازدهمین نشست وزرای دفاع آ.سه.آن را بر عهده دارد همچنین تصریح کرد که وزیران دفاع در نخستین نشست صبح امروز چالش های تروریسم و افراط گرایی خشونت آمیز در جنوب شرق آسیا را مورد بحث و گفت و گو قرار دادند.

وزیران 10 کشور آسه آن شامل برونئی، اندونزی، کامبوج، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام.از کره شمالی خواستند تا تعهدات بین المللی این کشور را فراموش نکند و به ارتباطات خود را از سر گیرد.

وزیران دفاع اتحادیه جنوب شرق آسیا (ASEAN) آنها در یک بیانیه مشترکی با تاکید بر نیاز به حفظ صلح و ثبات در منطقه’ خواستار بازگشت کره شمالی به گفت وگو های بین المللی برای کاهش تنش ها در شبه جزیره کره شدند./ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =

قالب