دوشنبه , 27 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / رقابت انتخاباتی در مالزی رسما آغاز شد

رقابت انتخاباتی در مالزی رسما آغاز شد

بیا تو مالزی -

منابع خبری اعلام كردند احزاب سیاسی مالزی به صورت رسمی رقابت انتخاباتی بمنظور شركت در انتخابات عمومی این كشور را آغاز كردند…

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رقابت انتخاباتی احزاب سیاسی مالزی امروز بمنظور شركت در انتخابات عمومی این كشور رسما آغاز شد.
این رقابت در حالی شروع شد كه گروههای مخالف با تشكیل ائتلافهایی در نظر دارند از پیروزی ائتلاف حاكم و بدست آوردن دو سوم اكثریت پارلمان جلوگیری كنند.
صدها تن از فعالان و تاثیرگذاران سیاسی برگه‌های ثبت نام برای ورود به مجلس قانونگذار (222 كرسی) و مجلس نمایندگان (505) را تكمیل كرده‌اند.
روند رقابت انتخاباتی در مالزی به طور قانونی در یك دوره 13 روزه پیش از انتخابات هشتم مارس (18 اسفند) برگزار می‌شود.
"عبدالله احمد بداوی" نخست وزیر مالزی از اولین كسانی بوده است كه نام خود را بعنوان نامزد ائتلاف حاكم "جبهه ملی" در استان "پینانگ" ثبت نمود.
بداوی 24 بهمن پارلمان مالزی را منحل كرد تا راه را برای برگزاری انتخابات زودهنگام فراهم كند.
پس از اعلام اینكه پادشاه با انحلال پارلمان موافقت كرده است، بداوی اعلام كرد انتظار ندارد ائتلاف "ناسیونال باریسان" در انتخابات آتی مانند انتخابات 2004 نود درصد كرسی‌های پارلمان را از آن خود كند.
وی با بیان اینكه انتخابات 2004 یك رویداد خارق‌العاده بود در كنفرانس خبری گفت: «امیدوارم ناسیونال باریسان دستكم دوسوم آرای انتخابات آتی را كسب كند.»
نخست وزیر مالزی با اشاره به اینكه كمیسیون انتخابات درباره تاریخ برگزاری انتخابات تصمیم خواهد گرفت افزود: «امیدوارم رای‌دهندگان متوجه مسایلی باشند كه در حال تاثیر گذاشتن بر كشور ماست.»
بر اساس قانون اساسی انتخابات باید 60 روز پس از انحلال پارلمان برگزار شود، اما دولت بطور سنتی دو هفته را برای رقابت انتخاباتی اعلام می‌كند كه بدین ترتیب انتخابات پارلمانی مالزی اوایل هشتم مارس برگزار خواهد شد.
انتخابات عمومی در مالزی در حالی برگزار خواهد شد كه شهرت بداوی به دلیل افزایش تنشهای نژادی، تظاهرات خیابانی غیرمنتظره و افزایش قیمت سوخت و مواد غذایی و بالارفتن آمار جرم و جنایت دچار كاهش شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

قالب