خانه / اخبار مالزی / رهبر ائتلاف مخالفان مالزی با قرار وثیقه آزاد شد

رهبر ائتلاف مخالفان مالزی با قرار وثیقه آزاد شد

بیا تو مالزی -

انور ابراهیم رهبر ائتلاف مخالفات دولت مالزی با سپردن 20 هزار رینگیت وثیقه شخصی به دادگاه آزاد شد…

به گزارش روز جمعه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، انور ابراهیم روز گذشته پس از حضور در دادگاه کوالالامپور و ارائه دفاعیه خود در خصوص اتهام انحراف جنسی با سپردن وثیقه 20 هزار رینگیتی آزاد شد.
بنا به این گزارش، انور ابراهیم تمامی اتهامات مطروحه علیه خود را سیاسی دانسته و تاکید کرده که وی بی گناه است.
وی با بیان اینکه این اتهامات، آشکارا یک بازی سیاسی است افزود: نخست وزیر مالزی من را به زنا و تجاوز به عنف متهم کرده و به دنبال بی آبرو کردن من است اما هرگز خجالت زده نخواهم شد چرا که این آشکارا یک ترفند برای انحراف افکار عمومی است.
انور ابراهیم تاکید کرد که با وجود همه این فشارها وی در انتخابات میاندوره ای پارلمان از حوزه انتخابیه پرماتانگ پواه شرکت خواهد کرد.
در همین حال قاضی دادگاه رسیدگی کننده به پرونده انور ابراهیم گفت: نخستین اصل در هر پروسه قضایی بیگناهی متهم تا قبل از اثبات جرم است.
قاضی کوماثی سوپیا افزود: فکر نمی کنم که انور در مقطع کنونی قصد فرار و یا عدم حضور در دادگاه را داشته باشد؛ بنابر این دادگاه با تعیین وثیقه شخصی 20 هزار رینگیتی با آزادی وی موافقت کرده است.
در همین حال، روزنامه استار چاپ مالزی نیز از هشدار آمریکا در زمینه برخورد غیرقانونی با انور در جریان رسیدگی به پرونده وی خبر داد.
به نوشته شماره جمعه این روزنامه، سفارت آمریکا روز گذشته با صدور بیانیه ای خاطر نشان ساخته است که ایالات متحده از نزدیک پرونده انور ابراهیم را دنبال می کند.
در این بیانیه ضمن درخواست از مالزی برای رعایت قانون در قبال انور تاکید شده است که اجرای عادلانه و شفاف قانون در قبال پرونده اتهامات مطروحه علیه انور نشان خواهد داد که دولت این کشور به چه میزان به دموکراسی پایبند است.
ازسوی دیگر روزنامه نیو استریتز تایمز مالزی نیز در یک مقاله خاطرنشان ساخته است که با آزادی انور ابراهیم، راه برای شرکت وی در انتخابات میاندوره ای از حوزه انتخابیه پرماتانگ پواه به طور کلی هموار می شود.
انتخابات میاندوره ای برای تعیین نماینده این حوزه در پارلمان قرار است در تاریخ 26 ماه جاری میلادی (5 شهریور) برگزار شود.
به گزارش ایرنا ، انور ابراهیم رهبر ائتلاف اپوزیسیون مالزی اوایل ماه گذشته میلادی از سوی یک جوان 23 ساله ب‍ه‌ د‌اش‍ت‍ن‌ ر‌اب‍طه‌ ‌غ‍ی‍ر ‌اخ‍لاق‍‍ی‌ ج‍ن‍س‍‍ی‌ م‍ت‍‍ه‍م‌ شد.
پلیس کوالالامپور روز دوشنبه گذشته پس از انجام تحقیقات خود در زمینه این اتهام و و ارائه آن به قاضی رسیدگی کننده به این پرونده، انور ابراهیم را به دادگاه احضار کرده بود.
ان‍ور ابراهیم ‌ه‍م‌ ‌اک‍ن‍ون‌ ‌ع‍لاوه‌ ب‍ر س‍م‍ت‌ م‍ش‍‍اور ح‍زب‌ ‌اپ‍وزی‍س‍ی‍ون‌ "پ‌.ک‌.‌آر" ک‍ه‌ ر‌ه‍ب‍ر‌ی‌ ‌آن‌ ر‌ا ‌ه‍م‍س‍ر و‌ی‌ ب‍ر‌ع‍‍ه‍ده‌ د‌ارد، ‌از س‍و‌ی‌ ‌اح‍ز‌اب‌ مخالف داپ و پاس‌ ‌مالزی ن‍ی‍ز ب‍ه‌ ر‌ه‍ب‍ر‌ی‌ ‌ائ‍ت‍لاف‌ ح‍زب‍‍ی‌ ‌اپ‍وزی‍س‍ی‍ون‌ ‌ان‍ت‍خ‍‍اب‌ ش‍ده‌ ‌اس‍ت‌.
آساق**2201**335**1184

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 124949
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب