پنج شنبه , 2 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / روزانه 29 دانش آموخته از ایران خارج می شوند

روزانه 29 دانش آموخته از ایران خارج می شوند

بیا تو مالزی -

آمار مراجعه فارغ التحصیلان دانشگاهی برای ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج به وزارت علوم را اعلام کرد و گفت: افرادی که سربازی نرفته اند و برای انجام امور مربوط به ریز نمرات و وثیقه مراجعه می کنند قطعا از دانشگاههای خارج پذیرش گرفته اند…محمود ملاباشی با تشریح دلایل تمایل افراد برای ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور افزود: در حال حاضر پذیرش دانشجو در داخل کشور برای مقاطع کاردانی و کارشناسی به روز رسیده اما برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری ظرفیت کم است که با توجه به تقاضای بالا برای ورود به این دوره ها، افرادی که تمایل به تحصیل در رشته های ارشد و دکتری دارند به سمت پذیرش از دانشگاههای خارج از کشور کشیده می شوند.

وی افزود: البته وزارت علوم در فکر تمهیداتی برای افزایش ظرفیت تحصیلات تکمیلی به گونه ای که به کیفیت در این دوره ها لطمه ای وارد نشود است.

معاون دانشجویی وزارت علوم درباره آمار افرادی که برای انجام امور مربوط به تایید ریز نمرات و.. جهت پذیرش از دانشگاههای خارج از کشور به وزارت علوم مراجعه می کنند به مهر گفت: یک سری آمار داریم که مربوط به افرادی است که خدمت سربازی را نگذرانده اند و می خواهند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند.

 وی افزود: بر اساس آمار وزارت علوم برای دریافت ریز نمرات و انجام امور مربوط به ارائه و وثیقه سربازی سالانه 1هزار و 200 نفر به وزارت علوم مراجعه می کنند. ملاباشی اظهار داشت: همچنین ماهانه در حدود 800 نفر از افرادی که خدت سربازی را گذرانده و یا معاف شده اند و سایر متقاضیان تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور به وزارت علوم مراجعه می کنند که البته مشخص نیست این افراد می توانند از دانشگاههای خارج از کشور پذیرش اخذ کنند یا خیر.

وی افزود: این افراد تنها برای تایید ریز نمرات و برخی امور مربوط به اخذ پذیرش مراجعه می کنند که به طور قطع مشخص نیست موفق به اخذ پذیرش می شوند و برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می روند یا خیر.معاون دانشجویی وزارت علوم خاطرنشان کرد: اما افرادی که سربازی نرفته اند و برای انجام امور مربوط به ریز نمرات و وثیقه به وزارت علوم مراجعه می کنند، به طور قطع از دانشگاههای خارج از کشور پذیرش گرفته اند و اینکه برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می روند، مشخص است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 2 =

قالب