خانه / اخبار مالزی / رییس جمهور فرانسه آمادگی کشورش رابرای ارایه فناوری هسته ای به مالزی اعلام کرد

رییس جمهور فرانسه آمادگی کشورش رابرای ارایه فناوری هسته ای به مالزی اعلام کرد

بیا تو مالزی -

نیکلا سارکوزی رییس جمهوری فرانسه در دیدار نجیب تون رزاق نخست وزیر مالزی با وی، آمادگی کشورش را برای ارایه فناوری هسته ای به مالزی برای استفاده صلح آمیز در تامین انرژی اعلام کرد.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، نخست وزیر مالزی پس از دیدار با رئیس جمهوری فرانسه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در این دیدار موضوعات مهم در روابط بین دو کشور و نیز برخی از مسائل مهم بین المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته، این دیدار را خوب و سازنده توصیف کرد.
وی در عین حال خاطرنشان ساخت که در پاسخ به رئیس جمهوری فرانسه درباره آمادگی برای ارایه فناوری هسته ای، اظهار داشته که کشورش هنوز در این زمینه تصمیم گیری نکرده و قبل از آنکه دست به چنین تصمیم بزرگی بزند، باید خود به صورت مستقل تحقیقات همه جانبه ای صورت دهد.
بنا به این گزارش، نجیب تون رزاق خاطرنشان ساخت که نیکلاس سارکوزی خواستار توسعه بیش از پیش روابط دو کشور در همه زمینه ها شده و همچنین برای بازدید از مالزی در سال آینده میلادی ابراز تمایل کرده است.
موافقت فرانسه با پرواز مستقیم ایرآسیا مالزی به پاریس از جمله دیگر نتایج دیدار نخست وزیر مالزی با رئیس جمهوری فرانسه بوده است.
گفتنی است سفر چهار روزه نجیب تون رزاق به فرانسه جهت شرکت در سی و پنجمین کنفرانس عمومی یونسکو شامگاه روز گذشته پایان یافت.
نخست وزیر مالزی در این سفر همچنین با تعدادی از مقامات بلندپایه فرانسوی از جمله رئیس جمهوری و نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب