خانه / دانش و فناوری / زلزله ساختاری در اپل

زلزله ساختاری در اپل

بیا تو مالزی -

 اخراج دو مدیر ارشد اپل…

خبر ترک شرکت اپل، توسط اسکات فوراستال و رفتن جان براوت را شنیده اید؟
خبر بیرون رفتن جان براوت مدیر فروش اپل را چطور؟ (گفته شده است به خاطر هماهنگ نبودن با جامعه اپل)
آیا می توان از تعبیر زلزله در تیم رهبری اپل به سرپرستی تیم کوک استفاده کرد؟
در تغییرات جدیدی که دیروز اپل آنرا رسما اعلام کرد بر اساس استراتژی کولبوریشن (collboration) نقش ها و مسوولیتهای گسترده ترین به جانی آیو، باب منسفیلد، ادی کیو و کرایگ فدریگی داده شد. همچنین اعلام شد اسکات فورستال مدیر بخش iOS سال میلادی آینده اپل را ترک خواهد کرد و فقط بعنوان مشاور تیم کوک ، اپل را همراهی خواهد کرد.
البته این نقش مشاور و … را هنوز اسکات نپذیرفته است چرا که اسکات در یک دعوای خانوادگی نه تنها اپل را کنار گذاشته (در مراسم رونمایی از آی پد مینی و … نیز نیامد) بلکه تمام سهام اپل خود را نیز فروخته است. (شکست اپل در بخش سیستم نقشه و باگ موجود در پروژه سیری دلیل اخراج محترمانه او از اپل بوده است)
تیم کوک در نامه خود آورده که اپل در پر سودترین دوران زندگی خود با محصولات جدیدش به سر می برد و عرضه محصولاتی مانند: iPhone 5, iOS 6, iPad mini, iPad, iMac, MacBook Pro, iPod touch, iPod nano and many of our applications باعث شده تا اکنون نیاز به فوکوس کردن روی کلاس جهانی محصولات مذکور و کیفیت آن نطارت دوبرابر انجام شود. بنابراین جانی آیو ضمن رهبری بر قسمت طراحی صنعتی مدیریت رابط انسانی را نیز خواهد داشت.(human interface).
پروژه سیری (siri) و نقشه اپل به ادی کیو داده می شود تا سرویس های آنلاین در کنار هم با عرضه مطلوب تری به دست کاربران برسد. بخشهای اپ استور و آی کلود و آی تیونز و آی بوک قبلا در این بخش موفقیتهای خود را نشان داده است.
کرایگ فدریگی هر دو بخش OS X  و iOS را بر عهده خواهد گرفت و این بدان معنی خواهد بود که سیستم عامل اپل که در دو بخش دسکتاپ و موبایل تقسیم شده بود اینک در هم ادغام شده و ممکن است در آینده به صورت واحد در همه ابزارهای اپل عرضه گردد.
بخش جدید موسوم به تکنولوژی ها نیز در اختیار باب منسفیلد قرار خواهد گرفت.تیم های بی سیم اپل در زیر مجموعه این بخش قرار خواهد گرفت. تیم صنایع نیمه هادیها نیز در این بخش برای توسعه آینده اپل قرار خواهد گرفت.
اما جان براوت از اپل می رود (جملات محترمانه تیم کوک در نامه اش) و برای یافتن مدیر فروش اپل تلاش خواهد شد! تا آن زمان تیمهای فروش (مستقر در فروشگاههای فیزیکی اپل) مستقیما به تیم کوک گزارش خواهند داد. شبکه مدیران فروشگاهای اپل و شرکای تجاری در دهه اخیر به گفته تیم کوک نقش بزرگی در فروشهای کلان اپل داشته اند.
 
سمت راست: اسکات فوراستال مدیر سابق iOS بدلیل گند بزرگ روی آی او اس شش شامل نقشه اپل و سیری برکنار شد.
سمت چپ: جان براوت مدیر فروش که گفته شده با جامعه اپل هماهنگی نداشته است. 
 
 
منبع: اپل
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب