دوشنبه , 27 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / سازمان بهداشت جهانی خواستار اقدام مالزی برای مقابله با آنفلوآنزای خوكی شد

سازمان بهداشت جهانی خواستار اقدام مالزی برای مقابله با آنفلوآنزای خوكی شد

بیا تو مالزی - سازمان بهداشت جهانی از مالزی خواست به منظور مقابله بهتر با آنفلوآنزای خوكی ‪ ۱۰‬اقدام پیشنهادی این سازمان را عملی سازد.

 

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روزنامه نیواستریتز تایمز، وزیر بهداشت مالزی با بیان این مطلب، افزود: تمامی اقدامات پیشنهادی سازمان بهداشت جهانی برای تصمیم‌گیری نهایی به نجیب تون رزاق، نخست وزیر این كشور ارائه شده است.

بنا به این گزارش، داتوك سری لیونگ لای بدون اشاره به محتوای این ‪۱۰‬ پیشنهاد خاطرنشان ساخت كه این وزراتخانه در مورد انجام ‪ ۹‬مورد آن با موفقیت عمل كرده و تنها مورد باقی مانده آن ریسك ارتباط است كه متاسفانه هنوز به وضعیت مطلوب در این زمینه نرسیده ایم.

به گفته وزیر بهداشت مالزی، محور عمده ‪ ۱۰‬توصیه سازمان بهداشت جهانی بیشتر توصیه‌های عمومی از قبیل بررسی بیشتر علائم شبیه به علائم آنفلوآنزای خوكی، تشدید مراقبت‌های بهداشتی و افزایش دانش عمومی نسبت به این بیماری بوده است.

سری لیونگ لای همچنین خاطرنشان ساخت كه این وزارتخانه همه تلاش خود را برای اجرایی ساختن این توصیه‌ها انجام خواهد داد، با اینحال محور اصلی برنامه های بعدی ما اطلاع رسانی و افزایش آگاهی عمومی در این زمینه خواهد بود.

وی با بیان اینكه مالزی هنوز در میانه راه یك برنامه رسانه‌ای قوی برای آگاه‌سازی افكار عمومی در این زمینه است، تاكید كرد كه بیشتر مرگ و میر ناشی از آنفلوآنزای خوكی در این كشور ناشی عدم آگاهی و تعلل مبتلایان به ویروس آنفلوآنزای خوكی برای درمان دو مراجعه به بیمارستان بوده است.

بیماری آنفلوآنزای خوكی تاكنون منجر به فوت ‪ ۷۶‬نفر در این كشور شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 8 =

قالب