یکشنبه , 30 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / سخت‌گیری برای دانشجویان خارجی در مالزی

سخت‌گیری برای دانشجویان خارجی در مالزی

بیا تو مالزی -

درخواست خانوده یک مقتول از دولت مالزی …

تانگ یونگ چین، مشاور املاکی بود که روز پنج شنبه گذشته جنازه متلاشی شده وی در منطقه آرا دامنسرا پیدا شد و پلیس مالزی دو دانشجوی پاکستانی را در رابطه با این قتل دستگیر کرده است.

در پی این دستگیری خانواده مقتول نامه‌‌ای پر از خشم را در اختیار رسانه‌ها قرار داده‌اند و در این نامه از دولت مالزی خواسته‌اند تا در خصوص مجوز ورود دانشجویان خارجی به مالزی سخت‌گیری بیشتری به خرج دهد.

آنها از کیفیت دانشجویان خارجی در مالزی ابراز نگرانی کرده و از موسسات آموزش عالی خواسته‌اند تا پیش از صدور مجوز برای آنها، بررسی بیشتری به عمل بیاورند.

در این نامه آمده است: موسسات آموزشی تنها به دلیل مسائل مالی نباید کورکورانه پروسه پذیرش تحصیلی را انجام دهند، زیرا ممکن است برخی از دانشجویان خارجی اهداف شومی در سر داشته باشند. دولت نیز باید ویزای دانشجویانی که عملکرد خوبی در دانشگاه‌ها ندارند را باطل کند زیرا آنها می‌توانند مشکل ایجاد کنند.

تانگ 45 ساله دو هفته پیش و پس از آنکه خانه را برای ملاقات با دو مشتری ترک کرده بود، مفقود شد. پلیس دو روز پس از مفقودی این فرد، یک دانشجوی پاکستانی را که قصد داشت از کارت اعتباری او استفاده کند دستگیر کرد. چند روز پس از دستگیری، متهم پلیس را به محل جنازه هدایت کرده و در این راستا پلیس توانست یک فرد پاکستانی دیگر را نیز دستگیر کند.

 

منبع:توریست آنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب