خانه / اخبار مالزی / سرانجام “کارتیکا” آزاد شد

سرانجام “کارتیکا” آزاد شد

بیا تو مالزی -

زن مسلمان مالزیایی که دو سال پیش به جرم نوشیدن مشروب الکی به 6 ضربه شلاق محکوم شده بود، آزاد شد.

کارتیکا- 33 ساله – که به صورت پاره‌وقت به عنوان مانکن مشغول به کار بوده است در جولای 2008 به جرم نوشیدن مشروب الکلی در لابی هتلی در شهر چراتینگ واقع در ساحل شرقی مالزی دستگیر شد.

دادگاه شریعت مالزی وی را به پرداخت 5هزار رینگت و تحمل 6 ضربه شلاق محکوم کرد. حکم شلاق برای وی در مطبوعات و رسانه‌های داخلی و خارجی کشور خبرساز شد چرا که مالزی تا چندی پیش حکم اسلامی شلاق را برای هیچ زنی اجرا نکرده بود.
گروهی در مطبوعات نوشتند که چنانچه کارتیکا از عمل خود ابراز پشیمانی کند و از دادگاه طلب عفو نماید با درخواست وی موافقت خواهد شد. آن‌ها معتقد بودند که کارتیکا از این درخواست سرباز زده و خواستار اجرای حکم شده است.

چند ماه پیش دو زن مالزیایی به تحمل 6 ضربه شلاق محکوم شدند و حکم نیز اجرا شد. با اجرای این حکم پرونده و ماجرای کارتیکا دوباره بر سر زبان‌ها افتاد و شایعه اجرا حکم برای این مانکن مسلمان مالزیایی خبر داغ روزنامه‌های کشور گردید. در همین حین، همسر کارتیکا که در سنگاپور مشغول به کار است از وی جدا شد.

سرانجام سلطان استان پاهانگ با صدور حکمی در ماجرا وساطت می‌کند و از دادگاه می‌خواهد تا کارتیکا را به 20 روز کار اجباری در یک موسسه خیریه مربوط به کودکان بی‌سرپرست وادارد. این وساطت بعد از ملاقات پدر کارتیکا با سلطان استان پاهانگ صورت گرفت.

به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، امروز 20روز کار در این موسسه به پایان رسید و کارتیکا به همراه پدر و دو فرزندنش بدون شرکت در مصاحبه مطبوعاتی به خانه بازگشتند. کارتیکا و خانواده‌اش در پیامی از پایان‌گرفتن این ماجرا ابراز خوشحالی کردند.

 

سرانجام

منبع : وب سایت ایران مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

یک دیدگاه

  1. خودش گفته حاضره در ملا عام شلاق بخورخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =

قالب