دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / سرمایه‌گذاری مالزی در قم تثبیت شد

سرمایه‌گذاری مالزی در قم تثبیت شد

بیا تو مالزی -

تفاهمنامه همكاری و سرمایه‌گذاری كشور مالزی در اجرای پروژه‌های كلان شهر قم امضا شد…به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، به منظور مشاركت در اجرای پروژه‌های شهری، گروهی متشكل از سرمایه‌گذاران و شركت فنی و مهندسی كشور مالزی با حضور در شهر قم بر لزوم همكاری و سرمایه‌گذاری تأكید كردند.

در این دیدار معاون فنی و عمرانی استانداری قم ضمن ارائه گزارشی از موقعیت خاص شهر قم گفت: شهر قم علاوه بر دارا بودن یك تاریخ قدیمی و كهن، دارای یك موقعیت استثنایی در داخل و خارج از كشور است كه می‌طلبد با وجود اعتقادات مشترك فراوان بین ایران و كشورهای مسلمان تعامل و همكاری بیشتری بین این كشورها صورت پذیرد تا بتوانیم فعالیت‌های اجرایی و خدماتی متقابلی را ارائه كنیم.

علی متقیان افزود: فرصت و ظرفیت‌های زیادی در قم وجود دارد كه ناشناخته مانده و باید این امكان را مهیا كنیم كه استان قم به رشد و آبادانی نزدیك‌تر شود.

وی اظهار داشت: حضور سالانه 15 میلیون زائر و بازید از اماكن مقدسه باعث شده است كه شهر قم به یك شهر توریستی مذهبی تبدیل شود ولی به علت نبود فضاسازی مناسب اكثر میهمانان با مشكلاتی در قم مواجه‌اند.
معاون استاندار قم افزود: از همكاری مشترك و جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی در قم استقبال و آمادگی لازم برای همكاری را داریم بنابراین سرمایه‌گذاران می‌توانند در بسیاری از طرح‌های عمران شهری ، احیای بافت‌های فرسوده و احداث شهرك توریستی و گردشگری مشاركت و سرمایه‌گذاری كنند.

در این دیدار گروه مالزی آمادگی خود را برای مشاركت در طرح‌های زیربنایی شهر قم اعلام كردند.
گروه فوق در زمینه اجرای پروژه‌های عمران شهری ، راه و ترابری ، آب و فاضلاب و مسكن و شهر سازی با مدیران مربوطه مذاكره و تفاهمنامه‌های همكاری فی ما بین هیئت مذكور و استانداری قم به امضا رسید.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب