پنج شنبه , 30 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری مالزی در چابهار

سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری مالزی در چابهار

بیا تو مالزی -

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: گروه سرمایه‌گذار مالزیایی خواهان سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری در چابهار است…به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد چابهار، محمد طاهر باقری‌زاده با یك كنسرسیوم سرمایه‌گذاری كشور مالزی در چابهار دیدار و گفتگو كرد كه در این دیدار، گروه مالزیایی خواهان سرمایه‌گذاری این كشور در راه‌اندازی یك نیروگاه گازی 5 هزار مگاواتی در چابهار شد.

وی افزود: همچنین این گروه سرمایه‌گذار اعلام آمادگی كرده است تا در این منطقه یك كارخانه ذوب آلومینیوم به ظرفیت سالانه یك میلیون تن راه‌اندازی كند.

باقری‌زاده اظهار داشت: حجم سرمایه‌گذاری در این دو پروژه 10 میلیارد دلار است كه با توجه به این كه این نیروگاه عظیم، برق زیادی را تولید خواهد كرد تلاش می‌شود علاوه بر بهره‌گیری از این ظرفیت در صنایع منطقه آزاد چابهار و شهر‌های شرق كشور، مازاد تولید انرژی به كشورهای مسلمان همسایه پاكستان و افغانستان صادر شود.

مدیر عامل منطقه آزاد چابهار اشتغال‌زایی مستقیم این دو پروژه را حدود 7 هزار نفر به صورت مستقیم ذكر كرد و افزود: برای اجرایی شدن این پروژه‌ها نیازمند همكاری و همراهی وزارت نیرو برای تعیین تعرفه و فروش و بازاریابی برق تولیدی داخل كشور هستیم و وزارت نفت نیز برای در اختیار گذاردن گاز مصرفی مورد نیاز این دو پروژه باید سازمان منطقه آزاد چابهار را همراهی و مساعدت كند.

در دو ماه گذشته تاكنون چندین هیئت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی از كشور مالزی به منظور سرمایه‌گذاری به منطقه آزاد چابهار سفر كرده‌اند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =

قالب