خانه / اخبار ایران / سفره هفت سین در بلندترین قله زاگرس

سفره هفت سین در بلندترین قله زاگرس

بیا تو مالزی -

جمعی از جوانان و علاقه‌مندان كوهنوردی پس از به اهتزاز در آوردن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران بر فراز قله" آب سفید" زردكوه بختیاری، هنگام تحویل سال ‪ ۸۷‬سفره هفت سین را گستراندند…ایرنا: همزمان با آغاز سال نو و حلول بهار طبیعت، جمعی از جوانان ایرانی روز پنجشنبه با صعود به بلندترین قله رشته كوههای زاگرس در كوهرنگ چهارمحال و بختیاری، سفره هفت سین نوروزی را برفراز آن گستراندند.

جمعی از جوانان و علاقه‌مندان كوهنوردی پس از به اهتزاز در آوردن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران بر فراز قله" آب سفید" زردكوه بختیاری، هنگام تحویل سال ‪ ۸۷‬سفره هفت سین را گستراندند.

سرپرست این گروه كوهنوردی گفت: در این صعود نوروزی به قله سفید كوه هشت نفر از علاقه مندان به رشته كوهنوردی از سراسر كشور حضور داشتند،كه شش نفر از آنها موفق به صعود به قله چهار هزار و ‪ ۵۰‬متری سفید كوه زردكوه در چهارمحال و بختیاری شدند.

" احمد نگارگر شیرازی " در تماس تلفنی در گفت وگو با ایرنا افزود: این صعود به‌رغم وجود برف و یخچالهای بسیار زیاد در قله كوه زردكوه بختیاری، با موفقیت انجام شد و برای دقایقی سفره هفت سین در بالای این قله پهن شد.

به گفته‌ی وی، به دلیل وزش شدید باد در قله كوه، سفره هفت سین پس از چند دقیقه‌ای پوشیده از انباشت برف شد.

وی گفت: این صعود كه با حضور تعدادی از دانشجویان رشته تربیت بدنی و رشته‌های تحصیلی دیگر صورت گرفت ، به مدت سه روز به طول انجامید و پس از برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران بانگ تكبیر الله اكبر و دعای تحویل سال نو قرائت شد.

قله زردكوه در ‪ ۱۲۰‬كیلومتری مركز چهارمحال‌وبختیاری و در شهرستان كوهرنگ واقع شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 4 =

قالب