خانه / اخبار ایران / سفیرسنگاپور:مردم ما،ایران را به عنوان تمدنی پنج هزارساله می‌شناسند

سفیرسنگاپور:مردم ما،ایران را به عنوان تمدنی پنج هزارساله می‌شناسند

بیا تو مالزی - اصفهان – سفیر سنگاپور در جمهوری اسلامی ایران، گفت: مردم كشورمان ایران را به عنوان تمدنی پنج هزار ساله می‌شناسند.

اونگ كنگ یونگ(‪ )Ong Keng Yong‬روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی دراصفهان اظهار داشت: ایران یك تاریخ طولانی و فرهنگ تاثیرگذار دارد و در گذشته در سنگاپور ، ایران با عنوان پرشیا می‌شناخته می‌شد.

وی اضافه كرد: ایران نقش بسزایی در منطقه خاورمیانه داشته و دارد و قبل از اینكه سفیر سنگاپور در ایران بشوم با تاریخ ، تمدن ، فرهنگ و اقتصاد ایران آشنایی داشتم.

یونگ تصریح كرد: سنگاپور ارتباطات زیادی بویژه در زمینه اقتصادی با ایران دارد وبا توجه به این كه سومین مركزبزرگ پالایش نفت جهان به شمار می‌رویم ، مقادیر زیادی نفت خام از ایران وارد و در پالایشگاه‌های سنگاپور پس از پالایش در قالب فراورده‌های مختلف به ایران صادر می‌كنیم.

وی درباره برنامه‌های سنگاپور برای حضور پررنگتر در بازار ایران اظهار داشت: توسعه روابط با ایران در تمام ابعاد از برنامه‌ها و اولویت‌های اصلی سنگاپور است.

سفیر سنگاپور گفت:ما نیز مانند چین و كره قصد حضور پررنگتر در بازار ایران و سرمایه‌گذاری در این كشور را داریم كه دراین راستا در اكتبر گذشته یك هیات بلندپایه از سنگاپور عازم ایران شد تا زمینه ی ارتقای سطح تعاملات با ایران را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.

یونگ باانتقاد به محدود شدن روابط تجاری ایران و سنگاپور تنها در حوزه نفت و گاز گفت:ما آمادگی سرمایه‌گذاری و حضور در بازار حمل و نقل ، محصولات الكتریكی و طرحهای مدیریت منابع آب ایران را داریم و در این راستا گسترش روابط و تحكیم و تعمیق آن را دنبال می‌كنیم.

سفیر سنگاپور روز گذشته به منظور بازدید از بناهای تاریخی اصفهان و دیدار با استاندار و برخی مسئولین استان، اولین بار به اصفهان سفر كرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب