سه شنبه , 28 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / سفیر ایران در مالزی: سیاست برخی اعضای شورای امنیت بر تبعیض استوار است

سفیر ایران در مالزی: سیاست برخی اعضای شورای امنیت بر تبعیض استوار است

بیا تو مالزی -

سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی گفت: سیاست برخی اعضای دائم شورای امنیت بر تبعیض استوار است و از استانداردهای دوگانه تبعیت می‌كنند…

به گزارش ایرنا، "مهدی خندق آبادی" روز چهارشنبه در دیدار با معاون دبیركل چندجانبه وزارت خارجه مالزی افزود: كشورهای زورگو بار دیگر درصددند كه در اقدامی غیرقانونی قطعنامه سوم را علیه جمهوری اسلامی به رای بگذارند.

وی گفت: این در حالی است كه در گزارش اخیر مدیركل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر اعلام شده كه هیچ مدركی دال بر انحراف در فعالیتهای هسته‌ای ایران به سمت سلاح اتمی دیده نشده است.

خندق آبادی تاكید كرد: تمامی موضوعات و سوالات باقیمانده آژانس بین المللی انرژی اتمی از سوی جمهوری اسلامی ایران پاسخ داده شده و گزارش البرادعی نیز همچنان بر صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران تاكید دارد.

معاون دبیركل چند جانبه وزارت خارجه مالزی نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از گزارش اخیر البرادعی مبنی بر اثبات مواضع ایران گفت: موضع مالزی همچون گذشته بر حمایت از كشورهایی است كه عضو ‪ NPT‬بوده و حق دارند در چارچوب آژانس، فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای انجام دهند.

"داتو حسین حنیف" افزود: مالزی معتقد است آژانس، تنها مرجع رسیدگی به فعالیت كشورها در زمینه هسته‌ای است.

وی اضافه كرد: هنگامی كه این مرجع بین‌المللی و ذیصلاح اعلام می‌كند كه فعالیت‌های ایران صلح‌آمیز بوده و هیچگونه انحرافی دیده نشده بنابر این باید موضوع هسته‌ای ایران مانند كشورهای دیگر، روند طبیعی خود را طی كرده و در چارچوب آژانس مورد بررسی قرار گیرد.

این مقام مالزیایی با بیان اینكه موضع‌گیری و قضاوت آژانس كاملا فنی بوده و برخورد سیاسی نمی‌كند افزود: این آژانس است كه باید كشورها را نسبت به مسوولیتی كه با امضای ‪ NPT‬پذیرفته‌اند متعهد كند زیرا آنان نسبت به آژانس، پاسخگو هستند.

وی ادامه داد: در مورد برنامه‌های هسته‌ای ایران نیز همچنان كه در گزارش آژانس به آن اشاره شده، در صورتی كه تحقیقات، انحرافی را نشان نداده و ایران از تعهدات خود خارج نشده باشد، باید موضوع بررسی فعالیت‌های هسته‌ای ایران را تمام شده تلقی كرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 18 =

قالب