دوشنبه , 30 اردیبهشت 1398
خانه / گزارش تصویری / سقوط بالگرد امداد در مشهد /عکس

سقوط بالگرد امداد در مشهد /عکس

بیا تو مالزی -

سقوط یک فروند بالگرد امدادی هوانیروز 10 کشته بر جای گذاشت…

سقوط بالگرد امداد در مشهد /عکس

سقوط بالگرد امداد در مشهد /عکس

سقوط بالگرد امداد در مشهد /عکس

سقوط بالگرد امداد در مشهد /عکس

سقوط بالگرد امداد در مشهد /عکس

سقوط بالگرد امداد در مشهد /عکس

سقوط بالگرد امداد در مشهد /عکس

 

در این حادثه 10 سرنشین بالگرد جان سپردند.

آریا حجازی، مدیر کل پزشکی قانونی استان خراسان رضوی اعلام اسامی کشته شدگان حادثه سقوط بالگرد در این استان را به شرح زیر اعلام کرد:

1. هوبان مرتضوی: کادر پروازی

2. علی رضا پیرمغان: کادر پروازی

3. مسعود شاهوردی: کادر پروازی

4. حمید رضا اکرمی: مصدوم حادثه مینی بوس

5. فرشته داوودی: مصدوم حادثه مینی بوس

6. مهدی مهدی زاده: پرسنل اورژانس

7. کاظم سعیدی

8. آزیتا حسینی: مصدوم حادثه مینی بوس

9. نعمت ایرانی

10. سید جعفر قاری

غلامرضا معصومی، رئیس مرکز اورژانس کشور درباره جزئیات علت سقوط بالگرد امداد اورژانس گفت: حوالی ساعت 7 صبح امروز در پی اعلام حادثه واژگونی مینی‌بوس در ملک‌آباد مشهد به اورژانس 115، بلافاصله امدادگران اورژانس مشهد به کمک حادثه ‌دیدگان این تصادف شتافتند و با انجام اقدامات درمانی اولیه و لازم بر مصدومان این حادثه، اقدام به انتقال 5 مصدوم به داخل بالگرد جهت انتقال به بیمارستان نمودند.

او به مهر گفت: به دلیل شرایط نامساعد جوی صبح امروز در مشهد و مه‌آلود بودن هوا، خلبان بالگرد اورژانس ناگزیر اقدام به کم کردن ارتفاع پرواز می‌کند که پس از لحظاتی با کابل فشارقوی برخورد و سقوط می‌کند.

رئیس مرکز اورژانس کشور با بیان اینکه بالگرد امداد اورژانس شامل 10 سرنشین بود که 5 نفر از آنان مصدوم بوده‌اند، گفت: متاسفانه 8 نفر از سرنشینان بالگرد بلافاصله در صحنه حادثه جان باختند و 2 نفر از آنان به بیمارستان رضوی مشهد منتقل می‌شوند. آن دو مصدوم نیز متاسفانه به دلیل شدت جراحات وارده در بیمارستان رضوی مشهد فوت می‌کنند.

خلبان و 3 نفر از کارکنان هوانیروز ارتش به شهادت رسیدند 
در پی سانحه یک فروند بالگرد هوانیروز در حین انجام ماموریت امداد رسانی خلبان و 3 نفر از کارکنان ارتش به فیض شهادت نائل آمدند.
به گزارش مهر، این بالگرد از نوع 214 و در اجرای طرح های عملیات مردم یاری، حین انجام ماموریت با 10 سرنشین بود که در این حادثه چهار نفر به شهادت رسیدند.

در این حادثه چهار نفر از جمله سرهنگ مسعود شاه ویسی خلبان، سروان هوبان مرتضوی کمک خلبان، سرگرد سید جعفر قاری مسئول امنیت پرواز و استوار یکم علیرضا پیر مغان خدمه پرواز به شهادت رسیدند.

بالگرد در حین انجام ماموریت و کمک به سانحه دیدگان جاده ای ساعت 8:30 دقیقه صبح دچار سانحه شد که شش نفر از مجروحان تصادف جاده ای نیز جان خود را از دست دادند.

کشته شدگان سانحه بالگرد فرهنگیان خراسان رضوی هستند 

 مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی به فارس گفت: کشته شدگان بالگرد مشهد فرهنگیان خراسان رضوی هستند.
رمضانعلی محمدزاده در ارتباط با سانحه دیدگان حادثه سقوط بالگرد در منطقه خین عرب مشهد با تایید فرهنگی بودن کشته شدگان اظهار کرد: کشته شدگان بالگرد صبح امروز فرهنگیان منطقه احمدآباد مشهد هستند.

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: صبح امروز سانحه رانندگی در حوزه بخشداری احمدآباد مشهد رخ داد که تعدادی از از سانحه‌دیدگان به بیمارستان نزدیکی منطقه اعزام شدند و تعدادی نیز با بالگرد در حال انتقال به بیمارستان طالقانی بودند که بالگرد در منطقه خین عرب سقوط می‌کند.

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آجیلی که فروش نمی رود/تصاویر

بیا تو مالزی - بی‌رغبتی مردم برای خرید آجیل عید… باتوجه به افزایش بسیار زیاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − یک =

قالب