خانه / اخبار مالزی / سوء استفاده برخی از متوقف کردن پخش فیلم “300” در مالزی

سوء استفاده برخی از متوقف کردن پخش فیلم “300” در مالزی

بیا تو مالزی -

متأسفانه بعد از متوقف کردن پخش فیلم "300"، برخی از افراد سودجو در یک اقدام ضربتی با تهیه خبر و ارسال آن به خبرگزاری‌های مختلف تلاش نمودند تا این موفقیت که نتیجه همدلی و همصدایی تمام ایرانیان در مالزی می‌باشد را بنام خودشان تمام کنند…

بعلاوه آنها با گنجاندن نام خود در کنار سفیر محترم ایران در مالزی، سعی در موجه جلوه دادن و پوشاندن افکار سودجویانه خود نمودند. در اینجا بیا تو مالزی بعنوان موثق ترین و بزرگترین وب سایت ایرانیان مالزی برای روشن شدن افکارعمومی،  توضیحات مختصری را ارائه می نماید.

چه شد که موفقیت شدیم:

1-      اطلاع رسانی درست و بموقع سایت‌ها و وبلاگ‌‌های فعال در مالزی – که تعداد آنهم کم نیست – و متوجه ساختن ابعاد و تاثیرات پخش این فیلم در مالزی.

2-      اقدام انجمن دانشجویی دانشگاه پوترا مالزی (ایسام) با همکاری سفارت ایران در مالزی که طومار اینترنتی را تنظیم کردند و با همکاری سایر سایتها از جمله وب سایت "بیاتومالزی" آنها را به ایرانیان در مالزی ارسال کردند. (عکس زیر کاملاً روشن میکند که چه کسایی این طومار را تهیه کردند – قابل توجه سودجویان)

3-       تهیه متن نامۀ کتبی توسط انجمن ایسام که به سایر انجمن های فعال در مالزی ارسال کردند تا ابعاد اعتراض یکسو و یکنواخت گردد.

4-      سفیر جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور – آقای مهندس مهدی خندق آبادی – در شانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری، با وزیر جدید اطلاع‌رسانی مالزی دیدار و گفتگو  نمود تا در این دیدار، سفیر کشورمان ضمن تسلیم یادداشت اعتراضی خود و سایرین به وی درخواست جامعه ایرانیان مقیم مالزی را نسبت به برنامه اعلامی كانال "HBO" در نمایش فیلم "300" منعكس نماید.

5-      احترامی مالزیها به ایرانیها به خاطر همکیشی.

 

petition_isam_01.jpg

مگر پخش میشد چه میشد: (جواب به خیلیها که ادعای روشن فکری میکنند)

پخش این فیلم در مالزی به دلیل اینکه مردم مالزی انسانهای زود باوری هستند و متاسفانه از اطلاعات عمومی کمی نسبت به سایر ملل نیز برخوردارند در نتیجه به تلویزیون این کشور اعتماد دارند. بیم آن میرفت تا واقعه ایی مجدد برای ایرانیان خارج کشور نظیر آنچه چند سال پیش در سوئد روی داد، تکرار شود. شاید از حافظۀ ضعیفان پاک شده باشد که در آن سالها در سوئد، فیلم "بدون دخترم هرگز" را سینماهای سوئد در اقدامی مشکوک به صورت رایگان اکران عمومی کردند و باورش سخت بود که یک فیلم چگونه احساس انزجار سوئدی ها را نسبت به ایرانیان بیچاره بر انگیخت و تا مدتی ایرانیان را واقعاً دچار مشکلات اجتماعی کردند.

 

اقدامات آتی چه باید باشد (پیشنهاد بیا تو مالزی):

1-      تشکر از ماهواره آسترو توسط همان کسانی که به آسترو نامه اعتراض ارسال کردند. الحق آسترو با این اقدام، احترام خود را به فرهنگ ایران و شخصیت ایرانی ها نشان دادند. این اقدام قابل تقدیر در نوع خود کم نظیر است که به یک اقلیت خارجی اینچنین احترام بگذارند.

2-      قدردانی از توجه مسئولان شبکه تلویزیونی مذکور و وزارتخانه های اطلاع رسانی و ارتباطات این کشور در تصمیم گیری به لغو پخش این فیلم و احترام به خواست جامعۀ ایرانیان. (که توسط سفیر محترم به نحو احسن انجام شد.)

3-      هدیه یادبودی به دفتر شبکه مذکور یا آسترو یا هر کسی که دستور توقف را داده توسط ایرانیهای موفق ارسال کنیم که این ارتباط دوطرفه تداوم داشته باشد تا یک وقت آنها ایرانی ها را افرادی معترض قلمداد نکنند، و بسا انسانهایی قدردان بشناسند.

4-       ارسال چند فیلم با ارزش تاریخی فرهنگی به شبکه‌های مالزیهایی‌ها تا دیگر بیم پخش اینگونه فیلمهای ضد ایرانی را نداشته باشیم. (توجه: یک فیلم بزودی پخش خواهد شد. در واقع کار بسیار مشکلی است که بیش از یک هفته، بیاتومالزی سعی در به توافق رساندن طرفین ایرانی و مالزیایی دارد)

5-      خیلی مهم: شاید به جرأت بتوان گفت که موفقیت واقعی در جلوگیری از پخش فیلم "300" در مالزی نبود بلکه موفقیت در انسجام مالزینشینان ایرانی بود که بدرستی اتحاد خود را نشان دادند. پس سعی کنیم ابعاد درست قضیه را درک کنیم تا سودجویان نتوانند با خودنمایی قضیه را طور دیگری نشان دهند.

منبع : اختصاصی بیا تو مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب