خانه / اخبار مالزی / سود خالص بی سابقه پتروناس مالزی

سود خالص بی سابقه پتروناس مالزی

بیا تو مالزی -

شرکت ملی نفت پتروناس مالزی، امروز سه شنبه، اعلام کرد سود خالص سالانه این شرکت بطور بی سابقه ای افزایش یافته است… به گزارش اسوشیتدپرس از کوالالامپور،حسن ماریکان مدیر اجرایی شرکت پتروناس مالزی اعلام کرد سود خالص این شرکت در سال مالی منتهی به سی و یکم ماه مارس، سی و یک و پنج دهم درصد افزایش یافت و به شصت و یک میلیارد رینگیت/ نوزده میلیارد دلار/ رسید و درامدهای این شرکت نیز بیست و یک درصد افزایش یافت و به دویست و بیست و سه میلیارد و صد میلیون رینگیت/ شصت و نه میلیارد و هفتصد میلیون دلار/ رسید.

درحالیکه بهای نفت خام جهان همچنان بالا است، مدیر اجرایی پتروناس اعلام کرد این شرکت، نفت خام مالزی را با قیمت بطور متوسط بشکه ای هشتاد و شش دلار و هشتاد و یک سنت در یک سال مالی گذشته فروخته است که این نشان دهنده بیست و شش و هفت دهم درصد افزایش در مقایسه با سال قبل مالی است.

مدیر اجرایی سوداورترین شرکت مالزیایی تصریح کرد در مجموع چهل و چهار درصد درامدهای دولت فدرال از فعالیتهای پتروناس است.

وی گفت چهل درصد کل درامد پتروناس را فعالیتهای بین المللی پتروناس، عمدتا در افریقا، حدود سی و نه درصد انرا صادرات و حدود بیست و یک درصد انرا عملیات داخلی تامین می کند.

وی در عین حال هشدار داد در صورتیکه تقاضای داخلی نفت در مالزی سالانه شش درصد رشد داشته باشد این کشور تا دوهزار و یازده وارد کننده صرف نفت خواهد بود. در صورت رشد چهاردرصدی تقاضای داخلی مالزی تا سال دو هزار و چهارده به وارد کننده نفت تبدیل خواهد شد .
تا ابتدای ماه ژانویه سال دو هزار و هشت، میزان ذخایر نفت خام مالزی پنج میلیارد و چهار صد و شصت میلیون بشکه بوده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب