دوشنبه , 30 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / سیاست های خردمندانه همراه با ایستادگی ایران در مقابل غرب موفقیت این کشور را به همراه داشته است

سیاست های خردمندانه همراه با ایستادگی ایران در مقابل غرب موفقیت این کشور را به همراه داشته است

بیا تو مالزی -

“ماتیاس چانگ” مشاور حقوقی ماهاتیر محمد نخست وزیر اسبق مالزی و کارشناس مسایل حقوقی این کشور اجلاس اخیر ژنو را موفقیتی بزرگ برای ایران دانست و گفت: سیاست های مناسب و خردمندانه به همراه ایستادگی منطقه در مقابل غرب این موفقیت را برای ایران رقم زده است.

ماتیاس چانگ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مالزی، با تقدیر از سیاست مقاومت و پایداری ایران در برابر زیاده خواهی غرب گفت که اینبار نیز ایران توانست با اتخاذ سیاست های مناسب و خردمندانه همچنان به این ایستادگی ادامه داده و به اهداف خود دست یابد.
وی با اشاره به اینکه هدف آمریکا از مذاکرات هسته ای و تحت فشارگذاشتن ایران توسعه هژمونی خود بر منابع نفتی و انرژی جهان است، گفت: در ارتباط با نحوه تعامل آمریکا با ایران قبل از هرچیز یک سئوال وجود دارد و آن اینکه آیا ایران واقعا یک تهدید هسته ای است و یا اینکه ایران تنها کشور غنی از لحاظ نفت و گاز است که مستقل بوده و تحت سیطره آمریکا قرار ندارد؟
این حقوقدان مالزیایی خاطرنشان ساخت: اگر از منظر ژئوپولوتیک به نقش و جایگاه ایران در منطقه نگریسته شود، کاملا واضح است هدف آمریکا از ادامه فشار بر ایران نه فقط به خاطر مساله هسته ای، بلکه به دلیل منابع غنی و سرشار نفت و گاز این کشور است که به ویژه با توجه به اتخاذ سیاست استعمارستیزانه جمهوری اسلامی ایران، غرب و بویژه آمریکا را نگران ساخته است.
ماتیاس چانگ در ادامه با اشاره به جنگ افغانستان و عراق که با بهانه های واهی از سوی آمریکا راه اندازی شد، ادامه داد: هیچ شکی نیست که آمریکا به همراه متحدان غربی اش انگلیس، فرانسه و آلمان تا زمان مستحکم ساختن سلطه و هژمونی شان بر منطقه خاورمیانه، آسیای مرکزی و خلیج فارس که بخش اعظم منابع انرژی جهان را در خود جای داده اند و نیز اطمینان از آینده آن همچنان به فشارهای خود علیه ایران ادامه خواهند داد.
وی تصریح کرد: تنها مانع بر سر راه نقشه های آمریکا و متحدانش ایران است و اگر سیاست های این کشور بویژه خط لوله صلح آن با موفقیت به سرانجام برسد، دیگر هیچ امیدی برای غرب برای تداوم سلطه شان بر این منطقه و منابع سرشار نفت و گاز آن وجود نخواهد داشت.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 19 =

قالب