چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / شاخ به شاخ سایپا و ایران خودرو سر پیچ پروتن

شاخ به شاخ سایپا و ایران خودرو سر پیچ پروتن

بیا تو مالزی -

با گذشت حدود پنج روز از مطرح شدن ابهامات مربوط به تفاهم‌نامه تولید خودروی مردمی با مشاركت سایپا و پروتون، وزیر صنایع در پاسخ به پرسشها از اظهارنظر درباره این تفاهمنامه خودداری كرد…علی اكبر محرابیان در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس كه خواستار اعلام نظر وزارت صنایع درباره ابهامات تفاهم نامه سایپا و پروتون شد، از توضیح در این مورد خودداری كرد و گفت:‌این موضوع را ازخودروسازان پیگیری كنید.
این در حالی است كه مراسم امضای تفاهم‌نامه تولید خودروی مشترك ایران و مالزی روز جمعه 4 مردادماه با حضور وزیر صنایع در ساختمان وزارت صنایع صورت گرفت.

وزیر صنایع در پاسخ به خبرنگار فارس گفت، پیشتر درباره تفاهم‌نامه تولید خودروی مشترك با شركت پروتون مالزی، توضیحاتی را به رسانه‌ها ارائه داده‌است.

تاكنون هیچ اظهارنظر رسمی درباره ابهامات به وجود آمده در مورد تولید مشترك خودرو توسط سایپا و پروتون توسط وزارت صنایع صورت نگرفته است.

گفتنی است خبرنگار فارس در حاشیه همایش توانمندسازی تعاونی‌های تولیدی پیش از سایر خبرنگاران خواستار توضیح وزیر صنایع در مورد تفاهم‌نامه سایپا و پروتون و ادعای عضو هیأت مدیره سازمان گسترش مبنی بر اینكه پروتون در امضای تفاهمنامه با سایپا سر ایران را كلاه گذاشته است شد كه وزیر پاسخگویی به این سوال را به پس از ارائه پاسخ به پرسش خبرنگار صدا و سیما موكول كرد. در پرسش مجدد خبرنگار فارس باز هم محرابیان خواست تا به سوال دیگری از خبرنگار صدا و سیما پاسخ دهد و در نهایت پس از آن نیز علی‌رغم اصرار و پرسش‌های مجدد خبرنگارفارس، محرابیان از ارائه هرگونه توضیحی در این مورد خودداری كرد.

براساس این گزارش تفاهم‌نامه تولید خودروی مشترك سایپا و پروتون مالزی درحالی منعقد شد كه پیشتر بحث تولید خودروی اسلامی بین ایران خودرو و پروتون مطرح بود و زالی، رئیس هیأت مدیره سازمان گسترش هفته گذشته مدعی شد كه طرح مشترك سایپا و پروتون به ضرر ایران تمام خواهد شد.

*از نظرات كارشناسی پلیس حداكثر استفاده خواهد شد
به گزارش فارس، محرابیان همچنین در مورد اظهار‌نظر‌های صورت گرفته از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مبنی بركیفیت پایین خودروهای ساخت داخل، اظهار داشت:
نظرات پلیس در مورد كیفیت خودرو‌های داخلی برای ما محترم است و سعی داریم بیش از پیش از نظرات پلیس استفاده كنیم. تدوین استاندارد در كشور دارای یك سلسله مراتب و مقررات خاص است و در كمیته‌های بررسی ایمنی نیز كه مدنظر پلیس است، قطعا از نظرات كارشناسی پلیس حداكثر استفاده خواهد شد.
وی افزود: اگر تصمیم‌گیری‌های خود و امور كارشناسی را از روال طبیعی كه در تمام دنیا مدنظر است خارج كنیم، ممكن است نتوانیم جایگاه استاندارد را در كشور حفظ كنیم.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب