دوشنبه , 2 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار ایران / شب رویایی ایران در المپیک

شب رویایی ایران در المپیک

بیا تو مالزی -

کاروان ورزشی ایران به رده یازدهم جدول صعود کرد…

کاروان ورزشی ایران با مدال نقره احسان حدادی در پرتاب دیسک به رده یازدهم جدول صعود کرد.نماینده وزن 96 کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان با پیروزی مقابل کشتی‌گیر روس در فینال المپیک لندن سومین مدال طلای را برای ایران در این رقابت‌ها به ارمغان آورد.
 
 قاسم رضایی فرنگی‌کار وزن 96 کیلوگرم کشورمان که با پیروزی مقابل نمایندگان ترکیه، ارمنستان و کوبا به فینال مسابقات کشتی فرنگی بازی‌های المپیک رسیده بود، در دیدار نهایی نیز از سد کشتی‌گیر قدرتمند روسیه گذشت و قهرمان شد.
 
رضایی در این دیدار در 2 تایم و با نتایج (2 بر صفر) و (یک بر صفر) مقابل رستم توتروف، دارنده مدال برنز 2011 جهان از روسیه به پیروزی رسید و مدال طلا را بر گردن آویخت.
 
این مدال سومین طلای ایران در مسابقات کشتی فرنگی بود که باعث قهرمانی کشتی فرنگی کشورمان در بازی‌های المپیک شد.
 
ایران با 3 مدال طلا با بیشترین طلا در مجموع تیمی قهرمان شد؛ روسیه با 2 طلا، یک نقره و 2 برنز نایب قهرمان شد. کوبا و کره‌جنوبی هم با یک طلا به طور مشترک سوم شدند.
 
این برای نخستین بار است که فرنگی‌کاران موفق به کسب 3 مدال طلا در بازی‌های المپیک شده است.
 
همچنین در وزنه برداری؛ بهداد سلیمی در رقابت فوق سنگین وزنه‌برداری المپیک ۲۰۱۲ لندن به مدال طلا رسید.
 
 در آخرین شب رقابت‌های وزنه‌برداری المپیک 2012 لندن، امشب وزنه‌برداران فوق سنگین به مصاف هم رفتند تا قوی‌ترین مرد المپیک در پایان این رقابت مشخص شود.
 
بهداد سلیمی که سال گذشته در رقابت‌های قهرمانی جهان 2011 پاریس وزنه 214کیلویی را مهار کرد تا رکورد جهان یک کیلوگرم افزایش پیدا کند برای آغاز رقابت امشب خود با وزنه 201 کیلوگرم اغاز کرد که موفق به مهار آن شد.
 
سلیمی در حرکت دوم وزنه 205 کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت سوم نیز وزنه 208 کیلوگرم را بالای سر برد.
 
در حرکات دوضرب سلیمی که در قهرمانی جهان در حرکات دوضرب 250 کیلوگرم را مهار کرده و عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده بود کار خود را در المپیک با وزنه 247 کیلویی آغاز کرد. وی در حرکت دوم وزنه 264 را که رکورد جهان و المپیک است انتخاب کرد که موفق به مهار آن نشد و از زدن حرکت سوم امتناع کرد تو طلای این وزن را به خود اختصاص داد.
 
همچنین سجاد انوشیروانی که سال گذشته در رقابت‌های قهرمانی جهان 2011 پاریس وزنه با وزنه 198 کیلویی به مدال برنز رسیده بود، امشب در المپیک کار خود را در یک ضرب با مهار این وزنه آغاز کرد.
 
وی برای حرکت دوم خود از پس مهار 204 کیلویی برنیامد اما در دفعه سوم این وزنه را مهار کرد.
 
در رقابت‌های دوضرب نیز وی با مهار وزنه 237 کیلوگرم در حرکت اول کار را آغاز کرد. سجاد در حرکت دوم وزنه 245 را درخواست کرد که با موفقیت آن را بالای سر برد.
 
وی در حرکت سوم وزنه 251 را انتخاب کرد که موفق به مهار آن نشد ولی با مجموع 449 کیلوگرم به کار خود خاتمه داد و صاحب گردن آویز نقره شد.این پایان کار نبود و احسان حدادی در رقابت‌های پرتاب دیسک هم توانست شب رویایی کاروان ایران را تکمیل کند و یک مدال نقره برای ایران به ارمغان بیاورد.کاروان ورزشی ایران تا لحظات پایانی روز دوازدهم بازی‌های المپیک 2012 با کسب چهار مدال طلا (حمید سوریان در وزن 55 کیلوگرم، امید نوروزی در وزن 60 کیلوگرم و قاسم رضایی در وزن 96 کیلوگرم کشتی فرنگی) و رشته وزنه‌برداری (بهداد سلیمی دسته 105+ کیلوگرم وزنه‌برداری)، سه مدال نقره (احسان حدادی پرتاب دیسک، نواب نصیرشلال در دسته 105 کیلوگرم و سجاد انوشیروانی در دسته 105+ کیلوگرم وزنه‌برداری) و یک برنز (کیانوش رستمی در دسته 85 کیلوگرم وزنه برداری) در جایگاه دوازدهم جدول رده بندی توزیع مدال‌های المپیک لندن قرار گرفته است. 
کشور استرالیا با 4 مدال طلا، 12 نقره و 9 برنز بالاتر از ایران و در رده یازدهم جدول توزیع مدال‌ها قرار گرفته است و کشورهای مجارستان، کره‌شمالی و کوبا بعد از کاروان ورزشی کشورمان در این جدول ایستاده‌اند.
منبع:سایت الف
منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 5 =

قالب