چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / شرایط سخت‌تر برای ورود خارجیان به مالزی

شرایط سخت‌تر برای ورود خارجیان به مالزی

بیا تو مالزی -

شرایط برای دانشجویان ایرانی سخت‌تر می‌شود

وزارت آموزش عالی مالزی اعلام کرد که قصد دارد تا شرایط سخت‌تری را برای دانشجویان خارجی از جمله دانشجویان ایرانی در نظر بگیرد.

داتوک دکتر هو کوک چونگ، معاون وزیر آموزش عالی مالزی گفت: ما قصد داریم تا با هدف کاهش میزان سوءاستفاده از ویزاهای دانشجویی، شرایط سخت‌تری برای ورود خارجیان به موسسات آموزش عالی خصوصی در نظر بگیریم.

وی تصریح کرد: از جمله شرایط جدیدی که قرار است اعمال شود این است که دانشجویان خارجی باید پیش از صدور ویزای دانشجویی، از موسسه آموزش عالی مربوطه گواهینامهNo Objection Certificate (NOC) و پذیرش گرفته باشند در غیر اینصورت برای آنها ویزا صادر نمی‌شود.

وی افزود: پیشتر دانشجویان می‌توانستند با ویزای توریستی وارد مالزی شده و سپس ویزای خود را به ویزای دانشجویی تغییر دهند اما این روند متوقف شده است.

این مقام مالزیایی گفت: بیش از 53 هزار دانشجوی خارجی در 506 موسسه آموزش عالی مالزی مشغول به تحصیل هستند که بیشتر آ نها از ایران، چین و اندونزی هستند و این دانشجویان در کنار بیش از 401 هزار دانشجوی مالزیایی به تحصیل می‌پردازند.

البته وی تاکید کرد: اگرچه میزان جرم و جنایت توسط دانشجویان خارجی در مالزی در مقایسه با کشورهای توسعه یافته رقم ناچیزی است اما ما قصد داریم تا با اقدامات پیشگیرانه موسسات آموزش عالی خود را در وضعیت خوبی حفظ کنیم.

 

منبع:توریست آنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب