پنج شنبه , 10 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / شركت‌های مالزیایی با سرعت بیشتری به سمت خصوصی‌سازی پیش می‌روند

شركت‌های مالزیایی با سرعت بیشتری به سمت خصوصی‌سازی پیش می‌روند

بیا تو مالزی -

سهامداران عمده شركت‌های فهرست شده مالزی تمایل فراوانی برای خصوصی‌سازی شركت‌های خود دارند تا به از این طریق بتوانند رشد بیشتر و سریعتر اقتصادی شركت‌های خود را فراهم كنند…
به گزارش روز جمعه ایرنا، این تمایل ممكن است اهداف بزرگتری را نیز برای این شركت‌ها همچون ورود به بازارهای بورس خارجی شامل شود.

“سید محب سید كمر الزمان” رییس و مدیر عامل شركت دولتی “بیمه اخلاص” گفت: شركت‌های ثبت شده در بورس مالزی معمولا بر اساس قوانین و مقررات سخت و محكمی اداره می‌شوند كه می‌تواند منجر به كاهش و كندی رشد اقتصادی آنها شود.

وی كه در مراسم افتتاح مركز بین‌المللی آموزش بانكداری اسلامی مالزی سخن می‌گفت افزود: این قوانین و مقررات محكم می‌تواند منجر به ایجاد موانع در روند اخذ تصمیمات بزرگ همچون گسترش آنها در خارج از كشور، پذیرش سهامداران جدید و یا وارد شدن در كسب و كارهای تازه گردد.

“به همین علت است كه این گونه شركت‌ها تمایل دارند وارد عرصه خصوصی‌سازی شده و از این طریق موقعیت و ارزش خود را تثبیت كرده و سپس شركت خود را در بورس‌های خارجی نیز ثبت كنند.”
آخرین مورد ورود به عرصه خصوصی‌سازی در مالزی مربوط به شركت مخابراتی “ماكسیس” است كه بزرگترین اپراتور موبایل در این كشور محسوب می‌شود.

این شركت با ارزشی حدود ‪ ۱۷/۴‬میلیارد رینگیت قصد دارد با انجام خصوصی سازی تشكیلات خود را در ماورای مرزهای مالزی نیز گسترش دهد.

منبع : خبر گزاری جمهوری اسلامی ایران

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب