پنج شنبه , 25 مرداد 1397
خانه / اخبار مالزی / شرکت دانشجویان دکترای اقتصاد اسلامی ایران در دانشگاه مالزی

شرکت دانشجویان دکترای اقتصاد اسلامی ایران در دانشگاه مالزی

بیا تو مالزی -

جمعی از دانشجویان دکترای اقتصاد اسلامی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، در دوره آموزشی بانکداری و مالیه اسلامی، در کشور مالزی شرکت کردند…به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، شش نفر از دانشجویان مقطع دکترای اقتصاد اسلامی این مرکز علمی، پژوهشی، در دوره آموزشی بانکداری و مالیه اسلامی در دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی (IIUM) شرکت کردند.
این عده در تاریخ 14 تیر ماه امسال به مالزی عزیمت کرده و ضمن شرکت در دوره آموزشی یاد شده، از روند تحقیقات و آموزش اقتصاد اسلامی در مالزی مطلع شدند.
سرپرست این گروه، مهمترین اهداف سفر را، گذراندن این دوره در قالب 9 واحد درسی، آشنایی با تجربه مالزی در زمینه توسعه اقتصادی، زمینه سازی برای گسترش همکاری با مرکز علمی مرتبط و افزایش مهارت های زبان انگلیسی اعضای گروه دانست.
حجت الاسلام و المسلمین سید رضا حسینی از سه عنوان درسی که هر کدام به ارزش سه واحد بوده یاد کرد و گفت: درس های این دوره ها شامل، بازار سرمایه اسلامی توسط پروفسور عزمی عمر، نظام مالی اسلامی توسط دکتر محمد ایوب سلیم و درس اقتصاد اسلامی و مسائل مالی از منظر شریعت اسلام توسط دکتر نجم الدین الزنکی آموزش داده شد.
بنا بر گفته وی، این دوره طبق برنامه ریزی قبلی برای مدت 4 ماه پیش بینی شده بود اما با ارزیابی کلی که در طول مدت شرکت در کلاس ها توسط اعضای گروه به عمل آمد و با توجه به کیفیت دروس و سطح علمی دانشگاه، مدت دوره به یک ماه و نیم تقلیل یافت و بدین جهت مسئولان پژوهشگاه نیز با تقاضای پایان شرکت در کلاس ها، موافقت نمودند.
وی در ادامه به تشریح سایر فعالیت های گروه در طی این دوره پرداخت و به شرکت درهمایش های مختلف و ارائه مقاله در آنها، بازدید از مراکز فرهنگی و مساجد مهم شهر کوالالامپور و برخی از مراکز اقتصادی و توریستی اشاره کرد.
وی یکی از نتایج مهم این سفر را پی بردن به سطح بالای علمی ایران در مقایسه با مالزی در زمینه علم اقتصاد دانسته و افزود: کشور مالزی برغم این مساله در نحوه عرضه و ارائه داشته های خود بسیار قوی تر و توانمندتر از ایران عمل می کند، به لحاظ تکنولوژی آموزشی و شیوه های ارائه دروس موفق تر است و مهمتر اینکه زبان تدریس در نظام آموزشی مالزی، انگلیسی است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

لیست جدید دانشگاه های مالزی مورد تایید وزارت علوم سال ۲۰۱۸

بیا تو مالزی - وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران طی اعلامیه‌ای، فهرست جدید دانشگاه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =

قالب