دوشنبه , 27 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / شرکت دانشجویان دکترای اقتصاد اسلامی ایران در دانشگاه مالزی

شرکت دانشجویان دکترای اقتصاد اسلامی ایران در دانشگاه مالزی

بیا تو مالزی -

جمعی از دانشجویان دکترای اقتصاد اسلامی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، در دوره آموزشی بانکداری و مالیه اسلامی، در کشور مالزی شرکت کردند…به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، شش نفر از دانشجویان مقطع دکترای اقتصاد اسلامی این مرکز علمی، پژوهشی، در دوره آموزشی بانکداری و مالیه اسلامی در دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی (IIUM) شرکت کردند.
این عده در تاریخ 14 تیر ماه امسال به مالزی عزیمت کرده و ضمن شرکت در دوره آموزشی یاد شده، از روند تحقیقات و آموزش اقتصاد اسلامی در مالزی مطلع شدند.
سرپرست این گروه، مهمترین اهداف سفر را، گذراندن این دوره در قالب 9 واحد درسی، آشنایی با تجربه مالزی در زمینه توسعه اقتصادی، زمینه سازی برای گسترش همکاری با مرکز علمی مرتبط و افزایش مهارت های زبان انگلیسی اعضای گروه دانست.
حجت الاسلام و المسلمین سید رضا حسینی از سه عنوان درسی که هر کدام به ارزش سه واحد بوده یاد کرد و گفت: درس های این دوره ها شامل، بازار سرمایه اسلامی توسط پروفسور عزمی عمر، نظام مالی اسلامی توسط دکتر محمد ایوب سلیم و درس اقتصاد اسلامی و مسائل مالی از منظر شریعت اسلام توسط دکتر نجم الدین الزنکی آموزش داده شد.
بنا بر گفته وی، این دوره طبق برنامه ریزی قبلی برای مدت 4 ماه پیش بینی شده بود اما با ارزیابی کلی که در طول مدت شرکت در کلاس ها توسط اعضای گروه به عمل آمد و با توجه به کیفیت دروس و سطح علمی دانشگاه، مدت دوره به یک ماه و نیم تقلیل یافت و بدین جهت مسئولان پژوهشگاه نیز با تقاضای پایان شرکت در کلاس ها، موافقت نمودند.
وی در ادامه به تشریح سایر فعالیت های گروه در طی این دوره پرداخت و به شرکت درهمایش های مختلف و ارائه مقاله در آنها، بازدید از مراکز فرهنگی و مساجد مهم شهر کوالالامپور و برخی از مراکز اقتصادی و توریستی اشاره کرد.
وی یکی از نتایج مهم این سفر را پی بردن به سطح بالای علمی ایران در مقایسه با مالزی در زمینه علم اقتصاد دانسته و افزود: کشور مالزی برغم این مساله در نحوه عرضه و ارائه داشته های خود بسیار قوی تر و توانمندتر از ایران عمل می کند، به لحاظ تکنولوژی آموزشی و شیوه های ارائه دروس موفق تر است و مهمتر اینکه زبان تدریس در نظام آموزشی مالزی، انگلیسی است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 14 =

قالب