دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار ایران / شریف در میان 550 دانشگاه برتر دنیا / رتبه‌بندی از سال گذشته مهم شد

شریف در میان 550 دانشگاه برتر دنیا / رتبه‌بندی از سال گذشته مهم شد

بیا تو مالزی -

دانشگاه صنعتی شریف در تازه ترین رده بندی برترین دانشگاهها و موسسات آموزش عالی جهان، رده 529 دانشگاههای جهان را کسب کرد…

 

به گزارش خبرنگار مهر، در رتبه بندی سالانه ارایه شده از گروه QS مرکز Times Higher Education Supplement با استفاده از فاکتورهای مختلفی از جمله آرای اخذ شده از مراکز آکادمیک سراسر جهان، رتبه بندی برترین دانشگاههای جهان در سال 2007 انجام شده است که دانشگاههای صنعتی شریف و تهران موفق شده اند که در میان 550 دانشگاه برتر جهان قرار گیرند.

سعید سهراب پور – رئیس دانشگاه صنعتی شریف در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال که چرا در سالهای گذشته هیچکدام از دانشگاههای ایران از جمله دانشگاه صنعتی شریف حتی در میان 2 هزار دانشگاه نخست جهان نبودند، گفت : دانشگاه صنعتی شریف در سالهای گذشته اطلاعات خود را به مرکز Times Higher Education Supplement ارائه نکرده بود و خود این مرکز نیز که اطلاعات ما را ندارد، بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که اطلاعات ارائه ندهیم و در رنکینگ دانشگاهها نیز جایگاهی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه سال گذشته برای اولین بار اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف را به مرکز Times Higher Education Supplement ارسال شده است، خاطرنشان کرد : اطلاعاتی که بر اساس آن دانشگاه صنعتی شریف رتبه 529 را کسب کرده مربوط به سال گذشته است و از پارسال تا به حال شاخصهای دانشگاه صنعتی شریف بهتر شده و در رده بندی بعدی بالاتر خواهیم بود.

سهراب پور ادامه داد : تا سال گذشته چندان به دنبال جایگاه در رنکینگ دانشگاههای جهان نبودیم و از سال گذشته این قضیه مهم شد و OIC (مرکز رده بندی دانشگاههای جهان اسلام) هم به این فکر افتاد. 2 سمینار در این زمینه برگزار شد که در نهایت این موضوع جمع بندی شد که دانشگاههای جهان اسلام اطلاعات خود را برای شناسایی 20 دانشگاه برتر جهان اسلام تهیه کنند.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با بیان اینکه 20 دانشگاه برتر جهان اسلام بر اساس اعلام OIC توسط بانک توسعه اسلامی مورد حمایت قرار می گیرند، افزود : همان زمانی که اطلاعات را برای OIC آماده کردیم برای Times Higher Education Supplement نیز ارسال کردیم.

وی یکی از دلایل کسب پانصد و بیست و نهمین رتبه دانشگاههای جهان را نتیجه ورود قوی ترین دانشجویان به دانشگاه صنعتی شریف دانست و گفت: استخدام اساتید در دانشگاه صنعتی شریف با وسواس صورت می گیرد و سیاستهای این دانشگاه تشویق کننده است. ضمن اینکه دانشگاه نگاه ویژه ای به دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ویژه دکتری دارد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب