چهارشنبه , 2 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / شمار مبتلایان به ام اس در ایران

شمار مبتلایان به ام اس در ایران

بیا تو مالزی -

تا ۱۰ سال آینده هر خانواده ایرانی یک بیمار مبتلا به ‌ام اس دارد …

دبیر علمی نهمین کنگره بین المللی ‌ام اس ایران گفت: طبق آمار پیش بینی می‌شود که طی 10 سال آینده در هر خانواده ایرانی یک نفر مبتلا به ‌ام اس خواهد بود.

دکتر امیر رضا عظیمی در تشریح یافته های علمی در نهمین کنگره بین المللی ام اس که طی روزهای 11 و 12 آبان ماه امسال در هتل المپیک برگزار می شود، گفت: در این کنگره سعی شده موارد جدید تشخیص بیماری و یافته جدید درمانی عنوان شود همچنین از گروه‌هایی مانند پرستاری، روانشناسی، توانبخشی، تغذیه و… که با بیماری ام اس در ارتباط هستند و تا به حال از آنها در درمان استفاده نمی شد بهرمند شویم.

دبیر علمی نهمین کنگره بین المللی ‌ام اس ایران گفت: شهرهای تهران و اصفهان بیشترین شیوع ابتلا به این بیماری را دارند ولی به طور قطع این آخرین آمار نیست و نتایج به زودی اعلام خواهد شد.

عظیمی افزود: بنابراین وظیفه ما در این است که اطلاع‌رسانی داشته باشیم و با شناسایی درخواست‌ها کارهای تحقیقاتی در این زمینه را شروع کنیم و با شناسایی علت‌ها بتوانیم جلوی پیشرفت این بیماری را بگیریم.

دبیر علمی نهمین کنگره بین المللی‌ام اس ایران با بیان اینکه هدف اصلی از برگزاری این گنگره ارتقای سطح علمی متخصصان و هدایت آن‌ها به سوی کارهای تحقیقاتی است بیان داشت: ما بر آن هستیم تا بتوانیم به یک راهنمای عملی برای طبابت در ‌ام اس بر اساس شرایط کشور برسیم. همچنین در این کنگره جزئیات چند داروی خواراکی و تزریقی که در مرحله آخر تحقیقات است اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گفته او مهمترین مسئله ای که در ابتلا به ام اس احتمال دارد نقش داشته باشد کمبود ویتامین D است و با کارهای تحقیقاتی که در این خصوص صورت گرفته 8 درصد بیماران ام اس و اقوام درجه یک آنها کمبود ویتامین D داشته‌اند.

دبیر علمی نهمین کنگره بین المللی ام اس ایران در پایان تاکید کرد: شاید یکی از راههای پیشگیری، جبران کمبود ویتامین D باشد.

 

منبع:خبرآنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب