خانه / اخبار مالزی / شورای امنیت ملی مالزی مقررات شدیدتر برای مقابله باآنفلوآنزای خوکی وضع می کند

شورای امنیت ملی مالزی مقررات شدیدتر برای مقابله باآنفلوآنزای خوکی وضع می کند

بیا تو مالزی - وزیر بهداشت مالزی گفت: اگر میزان مرگ و میر ناشی از بیماری آنفلوآنزای خوکی در کشور از 4/0 درصد فراتر رود، شورای امنیت ملی موضوع اعمال مقررات شدید بهداشتی را مورد بررسی قرار می دهد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روزنامه نیواستریتز تایمز، لیو تیونگ لای در گفتگو با خبرنگاران افزود: اگرچه آنفلوآنزای خوکی یک موضوع “حساس ملی” است، با اینحال دولت تنها در صورتی اعمال مقررات شدید بهداشتی را مورد توجه قرار خواهد داد که میزان مرگ و میر ناشی از آن از 0/4 درصد فراتر رود.

بنا به این گزارش، وزیر بهداشت مالزی با اشاره به این که میزان مرگ و میر ناشی از آنفلوانزای خوکی در زمان حاضر بین 0/1 تا 0/4 درصد است، خاطرنشان ساخت که اگر این میزان از این سطح فراتر رود، شورای امنیت ملی موضوع اعمال مقررات شدید بهداشتی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

لیو تیونگ لای افزود: هنوز وضعیت این بیماری در کشور به وضعیت خیلی اضطراری نرسیده است و اگر هر فرد وظایف خود بویژه بهداشت فردی خود را درست انجام دهد، ما قادر به متوقف کردن روند شیوع این بیماری خواهیم بود.

وی در عین حال احتمال اعمال مقررات شدید بهداشتی در این کشور را رد نکرد و تصریح ساخت: اگر ویروس این بیماری از خود مقاومت و سرسختی نشان دهد، این احتمال وجود دارد که ما نیز مانند مکزیک مجبور به اعلام این وضعیت شویم.

وزیر بهداشت مالزی همچنین با اشاره به اینکه ویروس این بیماری تاکنون تغییر نکرده، در عین حال احتمال تولید نسل جدید و کشنده ویروس این بیماری را نیز بعید ندانست.

به گفته وزیر بهداشت مالزی، در صورت هرگونه تغییری در ماهیت این ویروس وزارتخانه متبوع وی بلافاصله نسبت به این امر اطلاع رسانی کرده و آگاهی های لازم را به مردم خواهد داد.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت مالزی، بیماری آنفلوآنزای خوکی در این کشور تاکنون 64 قربانی برجای گذاشته ضمن آنکه 17 تن از مبتلایان به ویروس این بیماری نیز در شرایط وخیم به سر می برند.

این وزارتخانه همچنین شمار مبتلایان به ویروس آنفلوآنزای خوکی از ابتدای ظهور آنرا نزدیک به چهار هزار نفر اعلام کرده است.

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب