دوشنبه , 25 شهریور 1398
خانه / اخبار مالزی / شکایت مک دونالد مالزی از پخش‌کنندگان درخواست تحریم این رستوران

شکایت مک دونالد مالزی از پخش‌کنندگان درخواست تحریم این رستوران

بیا تو مالزی - مک دونالد مالزی از 20 فرد و سازمان غیردولتی مالزی که با پخش تهمت و دروغ خواهان تحریم ایت رستوران زنجیره‌ای شده‌ بودند، به پلیس شکایت کرد.

فراخوان تحریم مک دونالد پس از به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسراییل از سوی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا شکل گرفت. شکایت پلیس در پاسخ به شایعات پخش شده در مورد نقش مک دونالد در این منازعه سیاسی تهیه شده است.

ازمیر جعفر، مدیرعامل و شریک اجرایی شرکت گربانگ آلاف مالک رستوران‌های مک دونالد در مالزی گفت: ما همچنین شکایتی را به کمیسیون ارتباطات و چندرسانه‌ای مالزی تسلیم کرده‌ایم زیرا دروغ و تهمت به این شرکت، از منابع آنلاین آغاز شده است.

وی افزود: این منابع به دروغ اعلام کرده‌اند که مک دونالد مالزی کمک های مالی به اسراییل می‌فرستد. ما به عنوان یک شرکت، در هیچ درگیری سیاسی یا مذهبی در هیچ نقطه ای از جهان دخالت نمی کنیم.

ازمیر با اشاره به انتشار ترازهای مالی شرکتش در رسانه‌ها گفت: با وجود انتشار این اوراق رسمی، هنوز عده‌ای در صدد هستند تا مک‌دونالد را تحریم کنند. ما به اقدامات خود برای پیشگیری از بروز حوادث ناگوار برای 12 هزار پرسنل خود و 4 هزار نفری که بطور غیرمستقیم برای ما کار می‌کنند، ادامه می‌دهیم. زیرا پس از انتشار خبر بیت المقدس، گزارش هایی در باره آزار برخی از کارکنان دریافت کرده ایم.

گفتنی است که یکی از شایعات پخش شده در واتس‌اپ حاکی از این بود که مک دونالد مالزی از طریق برنامه Matching Gift به نهاد مالی JUF (سرمایه متحد یهود) کمک مالی کرده است. اتهامی که به شدت از سوی مک دونالد رد شده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =

قالب