سه شنبه , 28 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / صادرات گاز ایران به جنوب شرقی آسیا

صادرات گاز ایران به جنوب شرقی آسیا

بیا تو مالزی -

وزیر اقتصاد ابراز امیدواری کرد که خط لوله (IPI) بزودی راه اندازی شود. این درحالی است که این خط لوله به دلیل اختلافات هند و پاکستان و افزایش قیمت گاز ایران نسبت به سال 2005 تاکنون مسکوت مانده است…

وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران گفت: خط لوله گاز ایران- پاکستان- هند را تا کشورهای آسیای شرقی ادامه می‌دهیم.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری"نیوز پست"هند، داوود دانش جعفری وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران گفت : خط لوله گاز ایران-پاکستان -هند (IPI) را تا کشورهای اسیای جنوب شرقی توسعه می دهیم و از طریق آن به کشورهایی نظیر مالزی، تایلند و سنگاپور گاز صادر می کنیم.

وزیر اقتصاد ابراز امیدواری کرد که خط لوله (IPI) بزودی راه اندازی شود. این درحالی است که این خط لوله به دلیل اختلافات هند و پاکستان و افزایش قیمت گاز ایران نسبت به سال 2005 تاکنون مسکوت مانده است.

ایران و هند در سال 2005 یاداشت تفاهمی برای انتقال گاز طبیعی سالانه 5 میلیون تن در مقیاس(MBTU) برای مدت 25 سال امضا کردند که قیمت پیشنهادی گاز در ان زمان بر حسب قیمت نفت 31 دلار بسته شده بود.ایران در حال حاضر خواستار افزایش قیمت گاز صادراتی شده است.

در همین رابطه وزیر اقتصاد ودارایی ایران تصریح کرد: آنچه در سال 2005 بین ایران وهند امضا شد تنها یک یادداشت تفاهم بود و قیمت گاز باید بر اساس قیمت روز بازار بسته شود.

دانش جعفری در ادامه تصریح کرد : میزان تبادلات تجاری هند و ایران در حال حاضر 1 میلیارد و 700 میلیون دلار است درحالی که این پتانسیل وجود دارد تا این میزان افزایش یابد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 17 =

قالب