خانه / اخبار مالزی / صلاحی: معافیت مالیاتی مناطق آزاد در دولت نهم، صد در صد افزایش یافت

صلاحی: معافیت مالیاتی مناطق آزاد در دولت نهم، صد در صد افزایش یافت

بیا تو مالزی -

مشاور رییس جمهوری با اشاره به اهتمام دولت دکتر احمدی نژاد بویژه شخص رییس جمهوری به توسعه و گسترش فعالیت های اقتصادی و فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری خارجی در ایران گفت: یکی از مشوق های اصلی سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری – صنعتی ، بحث معافیت های مالیاتی است. وی از تلاش دولت برای ایجاد تسهیلات لازم برای حضور بانک ها و بیمه های خارجی در مناطق آزاد ایران خبر داد و گفت: براساس تاکیدات دولت باید دستگاه های مختلف نهایت همکاری با سرمایه گذاران را داشته باشند.

از مشاور رییس جمهوری درباره اثرات تحریم اقتصادی آمریکا و برخی کشورهای غربی علیه ایران سوال شد. صلاحی در جواب گفت: با برنامه ریزی و تدبیر می توان بسیاری از فشارها را کاهش داد و امروزه دیگر اقتصاد در انحصار یکی و دوکشور نیست. وی گفت : هم اکنون کشورها و شرکت های بسیاری در دنیا هستند که مایلند با ایران همکاری اقتصادی داشته باشند. آنچه مهم است اینکه ما باید برای کاهش اثرات تحریم ها و تقویت ارتباط با کشورهای خارجی یک برنامه ریزی مدون داشته باشیم.

مشاور رییس جمهوری با بیان این مطلب که " زیان اصلی این تحریم ها بیشتر متوجه تحریم کنندگان بوده است " اظهار داشت: اگر تدابیر لازم را اتخاذ کنیم این تحریم ها تاثیر چندانی در اقتصاد ایران نخواهد داشت. صلاحی افزود : بحران و رکود اقتصادی که این روزها گریبان آمریکا و کشورهای غربی را گرفته است نشان می دهد که کشورهایی که اقتصاد خود را به آمریکا و اروپا گره زده بودند از رکود اقتصادی و بحران مالی در غرب متحمل زیان های سنگینی شده اند و این درحالی است که این مشکلات تاثیری بر اقتصاد کشور نداشته است.

وی در درباره اهداف سفرش به کشورهای مالزی و چین گفت: یکی از کشورهای هدف ما برای همکاری کشور مالزی است. صلاحی گفت : مناطق آزاد تجاری – صنعتی ایران اخیرا با گروه های سرمایه گذار در مالزی تفاهمنامه هایی را برای ایجاد چند کارخانه بزرگ صنعتی و نیروگاه در مناطق آزاد جنوبی ایران نظیر چابهار و قشم داشته اند.

وی مذاکراتش در مالزی را خوب ارزیابی کرد و گفت: در جریان سفر به مالزی از بندر " پی تی پی " در این کشور بازدید کردیم و با مسئولان مناطق آزاد مالزی نیز پیرامون راه های همکاری های دوجانبه بحث و تبادل نظر شد. وی ابراز امیدواری کرد نتایج سفرهیات ایرانی به مالزی برای توسعه و گسترش فعالیت ها در مناطق آزاد ایران مثبت و سازنده باشد.

خاطر نشان می شود، مشاور رییس جمهوری در امور مناطق آزاد تجاری – صنعتی ایران که به همراه شماری از مدیران عامل مناطق آزاد کیش، چابهار و قشم هفته گذشته به مالزی سفرکرده بود، جمعه گذشته عازم چین شدند.

منبع : وب سایت سفارت جمهوری اسلامی ایران

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + ده =

قالب