خانه / اخبار جهان / ضرب و شتم ایرانیان در رومانی

ضرب و شتم ایرانیان در رومانی

بیا تو مالزی -

اطلاعات رسیده، حاكی است كه سفارت جمهوری اسلامی ایران در رومانی، موضوع را بارها با مسئولان رومانیایی در میان گذاشته، ولی تاكنون اقدامی جدی در راستای مقابله با مهاجمان از سوی آنان صورت نگرفته است…

بنا به اطلاعات دریافتی از ایرانیانی كه به تازگی به رومانی رفت‌وآمد داشته‌اند، تعداد قابل توجهی (پانزده نفر) از ایرانیانی كه در رومانی به فعالیت‌های تجاری مشغولند، در مدت كوتاهی از سوی افراد ناشناس و در برخی موارد شناخته شده مورد ضرب و شتم قرار گرفته و دچار ضرر و زیان مالی شده‌اند كه به‌‌رغم مراجعه به مقامات انتظامی و قضایی آن كشور شكایت آنها به جایی نرسیده است.

به گزارش ایسنا، نبود امنیت جانی و شغلی، رسیدگی نكردن به درخواست‌ها و بی‌توجهی پلیس و مقامات ذیربط رومانیانی برای مقابله با عوامل حمله به ایرانیان، موضوعی است كه ایرانیان مقیم رومانی را شدیدا آزار می‌دهد.

در آ‌خرین مورد از سرقت و اذیت و آزار ایرانیان گفته شده است؛ هفته گذشته یك تاجر ایرانی جلوی مغازه خود مورد ضرب و شتم سه شخص مهاجم قرار گرفته و 50 هزار یورو از پول وی جلوی چشمان رهگذران به سرقت رفته است.

اطلاعات رسیده، حاكی است كه سفارت جمهوری اسلامی ایران در رومانی، موضوع را بارها با مسئولان رومانیایی در میان گذاشته، ولی تاكنون اقدامی جدی در راستای مقابله با مهاجمان از سوی آنان صورت نگرفته است.

این‌كه كشور رومانی محل امنی برای اقامت خارجیان به شمار نمی‌رود، مورد تأیید بسیاری از كشورهاست. به گونه‌ای كه برخی از كشورها، سفر اتباع خود به رومانی را همراه با ریسك بالا اعلام كرده‌اند. گردشگران ایرانی كه به تازگی به آن كشور رفت‌وآمد داشته‌اند، نیز اظهار می‌دارند، اوضاع نامناسب برخورد با اتباع خارجی در رومانی سفر به آن كشور را توصیه نمی‌كند.

این رویدادها در حالی رخ می‌دهد كه دولت رومانی، موظف به حمایت از حقوق و تأمین شرایط امن برای زندگی و كار كسانی است كه به آنان مجور اقامت و كار در آن كشور داده است. این حق طبیعی هر میهمان ایرانی مقیم رومانی است كه از امنیت كامل در آن كشور برخوردار باشند. برای همین، بی‌تفاوتی و بی‌توجهی دولتی رومانی نسبت به سرنوشت آنان برای مردم كشورمان توجیه پذیر نبوده و نخواهد بود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب