دوشنبه , 27 خرداد 1398
خانه / اخبار ایران / ضریب نفوذ اینترنت در كشور به ‪ ۱۶‬درصد رسید

ضریب نفوذ اینترنت در كشور به ‪ ۱۶‬درصد رسید

بیا تو مالزی -

جام جم آنلاین: معاون فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: از شروع برنامه چهارم توسعه تاكنون ، ضریب نفوذ اینترنت در كشور به ‪ ۱۶‬درصد رسیده است…

مهندس عبدالمجید ریاضی روز جمعه در حاشیه مراسم پایانی سومین كنفرانس سراسری فناوری اطلاعات و دانش آی تی در مشهد ، افزود: بر اساس برنامه زمان بندی شده، ضریب نفوذ اینترنت در كشور تا پایان برنامه چهارم باید به ‪ ۳۰‬درصد برسد.

وی افزایش ضریب نفوذ اینترنت را به چند موضوع وابسته دانست و گفت: یكی از موضوعات اساسی، وجود زیرساخت‌های لازم است كه هم اكنون میزان پهنای باند اینترنت كشور از میزان مصرف آن بیشتر است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا ، ریاضی همچنین با اشاره به تازه‌ترین نتایج سرشماری نفوس و مسكن كشور اظهار داشت: براساس این نتایج به طور میانگین ‪ ۲۲‬درصد از مردم در منازل خود رایانه دارند.

وی بیشترین استفاده از رایانه خانگی را مربوط به تهران با ‪ ۳۷‬درصد و كم ترین را نیز مربوط به در سیستان و بلوچستان با 9.71 ‬درصد اعلام كرد.

معاون وزیر ارتباطات گفت : همچنین بر اساس همین آمارها ‪ ۱۲‬درصد از خانوارهای كشور به اینترنت وصل هستند كه باز هم بیشترین استفاده از اینترنت با ‪ ۲۱‬درصد به تهران و كمترین نیز با سه درصد به سیستان و بلوچستان تعلق دارد.

وی افزود: نتایج همین سرشماری حاكی است كه میانگین برخورداری از اینترنت در خانوارهای شهری ‪ ۱۶‬و در خانوارهای روستایی دو درصد است.

ریاضی از دانشگاهها به عنوان مكان‌هایی یاد كرد كه قادر به استفاده از اینترنت با پهنای باند بالا هستند و گفت : دانشجویان مصرف‌كننده اصلی اینترنت هستند و از آن به عنوان یك ابزار علمی استفاده می‌كنند.

وی افزود : مردم عادی نیز از دیگر استفاده‌كنندگان اینترنت در كشورند كه عمدتا نیاز آنان با استفاده از پهنای باند داخلی اینترنت رفع می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات گفت:رفع نیاز مردم عادی با استفاده از پهنا باند داخلی به این معنا است كه سازمان‌های دولتی و شركت‌های خصوصی می‌توانند از طریق شبكه ملی اینترنت پاسخگوی نیاز آنان باشند.

ریاضی همچنین با اشاره به این كه هم‌اكنون ‪ ۴۰۰‬میلیون برگه قبض برق، آب، گاز و تلفن به صورت كاغذی توزیع می‌شود ، گفت: اگر مردم بتوانند این قبضها را به صورت اینترنتی پرداخت كنند، در به بالا رفتن ضریب نفوذ اینترنت، كمك می‌كنند.

سومین كنفرانس سراسری فناوری اطلاعات و دانش كه از سه‌شنبه در مشهد آغاز شده بود، روز جمعه پایان یافت.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + نوزده =

قالب