دوشنبه , 2 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / طراحی نقشه ربایش یک ایرانی در مالزی

طراحی نقشه ربایش یک ایرانی در مالزی

بیا تو مالزی -

دو مرد با ادعای ربوده شدن یك جوان ایرانی در مالزی، از خانواده‌اش 370 میلیون تومان كلاهبرداری کردند…

چندی پیش مردی با حضور در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب فرودگاه مهرآباد تهران علیه دو مرد به اتهام كلاهبرداری میلیونی شكایت كرد.

شاكی گفت: پسرم برای ادامه تحصیل و كار به مالزی سفر كرد. در این كشور او با دو مرد آشنا شد و قرار بود با همكاری هم و اخذ نمایندگی یك شركت مواد غذایی، فعالیتشان را شروع كنند.

وی اضافه كرد: پس از مدتی شركای پسرم با ما تماس گرفتند و گفتند فرزندم را افراد ناشناسی ربوده و برای آزادی او مبلغی را پرداخت كرده‌اند، اما آدم‌ربا‌ها او را آزاد نكرده و پول بیشتری خواسته‌اند. با شنیدن این حرف‌ها چند بار با تلفن همراه پسرم تماس گرفتیم، اما پاسخی نمی‌داد و به گمان این كه او در دام آدم‌ربا‌ها گرفتار شده است، مبلغی پول تهیه و به حسابش واریز كردیم تا شركای پسرم با پرداخت پول به آدم‌ربا‌ها، او را آزاد كنند.

پسر شاكی در دام آدم‌رباهای قلابی

شاكی یادآور شد: آن دو مرد در چند مرحله بابت آزادی فرزندم 370 میلیون تومان از من پول گرفتند، ولی خبری از آنها و آزادی پسرم نشد. می‌خواستم با سفر به مالزی، خودم فرزندم را پیدا كنم كه پسرم به ایران برگشت و گفت كه ربوده نشده و هیچ‌گونه شراكتی با آن دو ایرانی نداشته است. آنها فریبمان داده و از ما كلاهبرداری كرده‌اند.در پی این شكایت، پرونده در اختیار ماموران اداره آگاهی فرودگاه مهرآباد تهران قرار گرفت و با تحقیق از شاكی و پسرش، جستجوی پلیس برای دستگیری دو مرد شیاد آغاز شد.

جستجو‌ها در این باره ادامه داشت تا این كه یكی از متهمان فراری در یكی از محله‌های جنوبی تهران شناسایی و دستگیر شد. با انتقال این متهم به پلیس آگاهی فرودگاه مهرآباد تهران، وی در بازجویی ادعا كرد شاكی و پسرش را نمی‌شناسد.

اعتراف به اخاذی و كلاهبرداری

در پی اظهارات متناقض متهم، وی در مواجهه حضوری با شاكی و فرزندش به كلاهبرداری اعتراف كرد و گفت با همدستی یكی از دوستانش از شاكی كلاهبرداری كرده‌اند.

در ادامه همدست او هم تحت تعقیب پلیس قرار گرفت تا این كه ماموران متوجه شدند این متهم در كرمانشاه زندگی می‌كند.

با به دست آمدن این اطلاعات، ماموران اداره آگاهی فرودگاه مهرآباد تهران با كسب نیابت قضایی دو روز پیش عازم كرمانشاه شده و با هماهنگی ماموران مبارزه با جعل و كلاهبرداری اداره آگاهی استان كرمانشاه، متهم فراری را شناسایی و دستگیر كردند. متهم به پلیس آگاهی فرودگاه مهرآباد تهران منتقل شد.

اعتراف به آدم‌ربایی ساختگی

مرد شیاد در بازجویی گفت: در مالزی با یك جوان ایرانی آشنا شدیم و وقتی پی بردیم او قصد سرمایه‌گذاری دارد، به بهانه اخذ نمایندگی یك شركت مواد غذایی و شراكت، او را فریب دادیم.

متهم اضافه كرد: پس از مدتی من و دوستم تصمیم گرفتیم در تماس با خانواده مرد جوان به دروغ بگوییم او را اعضای یك باند مافیایی ربوده‌اند و برای آزادی‌اش پول می‌خواهند.

وی یادآور شد: با این ترفند 370 میلیون تومان طی چند مرحله از آنها اخاذی و كلاهبرداری و پول‌ها را میان یكدیگر تقسیم كردیم.

بنا بر این گزارش، متهمان با قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب فرودگاه مهرآباد تهران روانه زندان شدند. تحقیقات تكمیلی از متهمان برای مشخص شدن دیگر جرایمشان ادامه دارد.

 

منبع:جام جم آنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =

قالب