دوشنبه , 27 خرداد 1398
خانه / اخبار مالزی / طرح اصلی دولت مالزی برای جذب سرمایه‌های خارجی با شكست مواجه شده است

طرح اصلی دولت مالزی برای جذب سرمایه‌های خارجی با شكست مواجه شده است

بیا تو مالزی -

اساسی و اصلی دولت با عنوان مالزی خانه دوم من كه با هدف جذب سرمایه‌های خارجی به اجرا گذشته شده بود ، موفقیت آمیز نبوده و با شكست مواجه شده است.

 

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از سامانه اینترنتی مالزیا اینسایدر، طرح دولتی مالزی خانه دوم من از چند سال پیش با هدف جذب سرمایه‌های خارجی و نیز افراد توانمند و سرمایه دار از كشورهای خارجی در مالزی به اجرا گذاشته شده بود، اما پس از گذشت چند سال از آغاز اجرای آن، این طرح رو به افول گذاشته و استقبال چندانی از آن صورت نمی‌گیرد.

بنا به این گزارش، میزان استقبال از طرح مالزی خانه دوم من در سال ‪۲۰۰۶‬ به اوج خود رسید و در این سال بیش از ‪۲۶۰۰‬متقاضی از كشورهای خارجی برای این طرح ثبت نام كرده بودند. با اینحال این روند در دوسال بعد روند كاهشی به خود گرفته و در سال ‪ ۲۰۰۸‬به حدود نصف كاهش یافته است.

این گزارش می‌افزاید: یكی دیگر از دلایل ناموفق بودن این طرح ناتوانی آن در شناسایی مخاطبان است. به طوری كه هدف از این طرح جذب افراد توانمند و سرمایه دار بازنشسته از كشورهای خارجی بود، در حالی كه تجربه سال‌های اخیر نشان می‌دهد كه بسیاری از متقاضیان این طرح را جوانان كشورهای در حال توسعه متقاضی كار تشكیل می‌دهند. لذا در صورت اصرار دولت بر انجام آن ، این طرح نیازمند بازبینی اساسی از لحاظ شرایط و مقررات مندرج در آن است بر اساس این گزارش، اتباع كشورهای ایران، كره جنوبی، سنگاپور، استرالیا، ژاپن و بریتانیا اصلی‌ترین متقاضیان طرح مالزی خانه دوم من را تشكیل می دهند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

یک دیدگاه

 1. به نظر بنده اگر دولت مالزی به دنبال جذب سرمایه گزار خارجی است ، نه تنها باید در اصول اساسی این برنامه تجدید نظر نماید ، بلکه باید شرایط زیر را هم فراهم نماید :
  1 – امکان اقامت دائم و با اعطای پاسپورت مالزیایی ،
  2 – مقابله با نا امنی موجود ، خصوصا در مناطق دور از مرکز و محل های مسکونی غیر کوتدومینیوم ،
  3 – مقابله با فساد موجود در نیروهای پلیس و امنیتی ،
  4 – قطع باج دهی به کشورهای دیکتاتوری مانند … از طریق همکاری امنیتی و نطارتی بر شهروندان این کشورها ،
  5 – برداشتن گامهای معنادار در جهت سکولار شدن حکومت و مقابله با هر نوع بنیاد گرایی دینی خصوصا اسلامی ،
  6 – پیوستن به سازمان تحارت حهانی و واقعی کردن قیمت کالاهای وارداتی خصوصا خودرو .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 9 =

قالب