دوشنبه , 30 اردیبهشت 1398
خانه / اخبار مالزی / طرح کریدور علم و فناوری خراسان رضوی با مشارکت مالزی اجرا می شود

طرح کریدور علم و فناوری خراسان رضوی با مشارکت مالزی اجرا می شود

بیا تو مالزی -

استاندار خراسان رضوی گفت: 30 درصد هزینه های ایجاد کریدور علم و فناوری رضوی با مشارکت مالزی تامین می شود…محمد جواد محمدی زاده در نشست هم اندیشی کریدورعلم و فناوری خراسان رضوی در مشهد با مناسب خواندن تعاملات با مالزی افزود: در این زمینه از تجربه موفق مالزی استفاده می کنیم.

وی با بیان اینکه کریدورعلم و فناوری رضوی طرحی برای جهانی شدن با بستر مبتنی بر علم و دانش است گفت: طرح ایجاد کریدورعلم و فناوری رضوی بلندترین گام برای ارتقا و پیشرفت خراسان رضوی محسوب می شود.

محمدی زاده با اشاره به مطالعات انجام شده طی دو سال گذشته بیان کرد: کارهای مطالعاتی این طرح به پایان رسیده و از امروز باید اقدامات اجرایی آن در تمام بخش های مربوطه آغاز شود.

وی با تاکید بر ارزشمند بودن طرح کریدور علم و فناوری رضوی افزود: قبل از اینکه این طرح را یک کار علمی ببینیم باید از نقطه نظر اعتقادی و ایمانی نیز به این موضوع توجه داشته باشیم.

استاندار خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد با بکارگیری این تکنیک و فناوری طی 10 سال آینده یک مدل موفق در خراسان رضوی ایجاد خواهد شد که علاوه بر تامین نیاز داخلی، در خارج از کشور نیز الگوی مناسبی در این زمینه ارایه شود.

وی با تاکید بر اینکه خراسان رضوی در زمینه کارهای اجرایی پیشتاز است، گفت: در طرح کریدورعلم و فناوری با وجود آنکه تنها شش ماه از تصویب آن می گذرد به موفقیتهای مطالعاتی ارزشمندی در این زمینه دست یافته ایم.
محمدی زاده افزود: باید گامهای برنامه ریزی شده، دقیق و هدفمندی توسط مراجع قانونی در این زمینه برداشته شود.

وی گفت: مطالعات امکان سنجی و موقعیت سنجی طرح به پایان رسیده و در این زمینه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دفتر ریاست جمهوری و سایر مراجع برای دریافت مجوزهای مورد نیاز کمک های قابل توجهی شده است.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه طرح کریدورعلم و فناوری رضوی در فاصله بین فرودگاه مشهد تا چناران اجرا می شود افزود: این منطقه به دلیل اینکه مهمترین کانون اقتصادی مشهد و استان محسوب می شود و شهرک های مهمی از جمله شهرک صنعتی در این منطقه واقع شده از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

استاندار خراسان رضوی در ادامه طرح کریدور علم و فناوری را طرحی فراملی برای مسلمانان کل منطقه دانست و اظهار داشت: منطقه ای که برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده هیچ مشکلی از نظر ارتباطات و زیرساخت ها ندارد.
محمدی زاده با اشاره به مرزهای طولانی خراسان رضوی با کشورهای همسایه نیز گفت: این طرح از نظر اقتصادی باعث گشوده شدن مرزهای شرق کشور برای سرمایه گذاران خواهد شد.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار خراسان رضوی هم گفت: این استان به لحاظ اقتصادی و علمی از پتانسیل خوبی برای ایجاد اقتصاد دانش بنیاد برخوردار است.

رضا عبدالملکی ایجاد کریدور علم و فناوری رضوی را گامی مهم برای استان عنوان و بیان کرد: اجرای این طرح سبب ارتقا نوآوری و توسعه علم و فناوری و در نتیجه توسعه تولید و اقتصاد و ایجاد جامعه دانایی محور می شود.
وی گفت: بعد از اصفهان، خراسان رضوی دومین استانی است که مجوز طرح کریدور را از دولت دریافت کرده است.

عبدالملکی افزود: در مدت کمتر از شش ماه تمام کارهای اجرایی و قانونی طرح پایان یافت و مطالعات آن نیز انجام شد و طی سفر دوم هیات دولت به استان پیشنهاد این طرح توسط استاندار خراسان رضوی مطرح شد و در همان سفر به تصویب رسید.
مدیر طرح کریدور خراسان رضوی و نماینده مالزی در اجرای این طرح نیز در همین نشست گفت: با اجرای طرح کریدور در مالزی بعد از 12 سال شاهد موفقیت های ارزشمند اقتصادی در این زمینه هستیم.

"پروفسور عبدالرحمن عابدین" افزود: الان آمادگی داریم این تجربه خوب را در اختیار طرح کریدور خراسان رضوی قرار دهیم.

وی با بیان اینکه طرح کریدور علم و فناوری در دستیابی خراسان رضوی به اقتصاد برتر نقش بسزایی خواهد داشت گفت: ارزش این طرح در 10 سال آینده مشخص می شود و بعد از اجرای آن مشهد به یک شهر الکترونیک تبدیل خواهد شد.
عابدین ادامه داد: ایران کشوری دارای پتانسیل خوب برای پیشرفت اقتصادی است لذا معتقدیم از طریق ارایه امکانات نرم افزاری می توانیم با ایران همکاری کنیم.

وی افزود: هم اینک کارهای تخصصی و کارشناسی طرح به اتمام رسیده و امیدواریم که مالزی بتواند در این طرح به موفقیت برسد.

مدیر طرح کریدور خراسان رضوی و نماینده مالزی در اجرای این طرح گفت: بعد از اجرای طرح کریدور در مالزی بیش از پنج هزار شرکت خارجی در آن کشور سرمایه گذاری کردند که ناشی از موفقیت طرح کریدور بوده است.
وی ابراز امیدواری کرد: اجرای طرح کریدور علم و فناوری در خراسان رضوی نیز همین موفقیت را در پی داشته باشد.

او گفت: مسوولان خراسان رضوی باید از طریق مشوقهای اقتصادی زمینه را برای سرمایه گذاران خارجی آماده سازند.

وی با بیان اینکه مهندسین مالزی در حال آنالیز کردن اطلاعات طرح کریدور هستند افزود: این گروه کار مطالعاتی طرح را به پایان رسانده و در آینده نیز به فعالیت خود ادامه می دهند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مالزی 61 ساله شد

بیا تو مالزی - مردم مالزی جمعه در حالی شصت و یکمین سالروز تولد این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + سه =

قالب