خانه / اخبار ایران / طومار اعتراض به جعل عنوان خلیج عربی در رتبه نخست بینندگان اینترنت

طومار اعتراض به جعل عنوان خلیج عربی در رتبه نخست بینندگان اینترنت

بیا تو مالزی -

طومار اعتراض به جعل عنوان خلیج عربی در نرم افزار نقشه های ماهواره ای گوگل كه تاكنون به امضای 200 هزار نفر رسیده و تعداد امضاها همچنان در حال افزایش می باشد، در رتبه نخست یك سایت اینترنتی قرار گرفت…به گزارش بیا تو مالزی بخ نقل از خبرگزاری فارس، رادیو آمریكایی فردا دیشب اعلام كرد: اقدام شركت گوگل در اضافه كردن نام خلیج عربی در كنار نام خلیج فارس در یك نرم افزار نقشه خوان باعث اعتراض گسترده ایرانیان شده است.

بنا بر این گزارش، شركت گوگل در نرم افزار سرویس گوگل ارث كه نقشه های ماهواره ای واقعی با وضوح بالا از تمام نقاط كره زمین را به صورت رایگان در اختیار كاربران اینترنت قرار می دهد از ماه ژانویه سال جدید میلادی دركنار نام خلیج فارس نام خلیج عربی را هم اضافه كرده است.

این گزارش افزود: در اول اسفندماه یك كاربرایرانی اینترنت در اعتراض به این اقدام شركت گوگل یك طومار آن لاین خطاب به مسئولان شركت گوگل تهیه كرد و از ایرانیان خواسته است با وارد كردن نام خود آنرا به صورت الكترونیكی امضاء كنند. این طومار اكنون در سایت پرشین آن لاین در رتبه نخست طومارهای فعال قرار دارد وتاكنون حدود دویست هزارنفر آن را امضاء كرده اند.

در این طومار از مدیر بخش گوگل ارت درخواست شده است كه با توجه به مستندات و شواهد تاریخی و همچنین تایید رسمی سازمان ملل بر صحیح بودن نام خلیج فارس هر چه سریعتر این اشتباه را تصحیح كنند. سازمان ملل متحد ‌تا كنون در دو سند، دو قطعنامه و سه نقشه رسمی با تاكید بر درست بودن نام خلیج فارس از كشورهای عضو این سازمان خواسته است كه در مكاتبات رسمی خود از نام خلیج فارس استفاده كند.

برای اعلام اعتراض خود کلیک کنید

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

برائت عجیب متهم فراری پرونده ثامن‌الحجج | مدیرعامل زندان می‌شود

بیا تو مالزی - مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج بر اساس رأی دادگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − 3 =

قالب