دوشنبه , 27 خرداد 1398
خانه / دانش و فناوری / طی هفته گذشته ‪ ۲۶‬درصد رایانه‌های جهان آلوده به ویروس بودند

طی هفته گذشته ‪ ۲۶‬درصد رایانه‌های جهان آلوده به ویروس بودند

بیا تو مالزی - آفتاب: تعداد رایانه‌های آلوده به كدهای مخرب فعال در هفته گذشته، به ‪ ۲۶‬درصد كل رایانه‌های موجود در جهان رسید…طرح برآورد وضعیت جهانی امنیت اطلاعات، در هفته گذشته بیش از ‪ ۲۶‬درصد از كل رایانه‌های جهان، با آلودگی و حملات ناشی از فعالیت نرم‌افزارهای مخرب مواجه بوده‌اند.

این در حالیست كه ‪ ۳۳‬درصد از این سیستم‌های قربانی، مجهز به برنامه‌های حفاظتی و امنیتی نیز بوده‌اند.

همچنین پایگاه آنتی ویروس پاندا اعلام كرد كه "مای‌وب‌سرچ" (یك نرم‌افزار ناخواسته تحت وب)، آگهی‌افزار ‪ Zango‬و تروجان مشهور ‪ ،Downloader.MDW‬شایع ترین و مهمترین بدافزارهای ردیابی شده در هفته گذشته، معرفی شده‌اند.

در میان جدیدترین كدهای مخرب كشف شده نیز، تروجان ‪ Nautunit.A‬و كرم رایانه‌ای ‪ ،DarkAngel.C‬به عنوان تهدیدهای اینترنتی قابل توجه در هفته گذشته، بسیاری از شركت‌های امنیتی را به اعلام هشدارهای امنیتی واداشتند.

‪ ،Nautunit.A‬با پنهان شدن در فایل‌های تصویری متعلق به‌برنامه پركاربرد "ای‌سی‌دی‌سی"، به درون سیستم‌ها نفوذ كرده و پس از اجرا شدن این فایل‌ها توسط كاربر و نمایش یك پیغام خطا، فعالیت خود را آغاز می‌كند.

ایجاد فایل‌هایی با عنوان ‪ 3D ScreenSaver.scr‬و ‪ MyMusic.exe‬كه خود، فعال‌كننده بالقوه این تروجان محسوب می‌شوند، نشانه اصلی حضور ‪Nautunit.A‬ در رایانه‌ها می‌باشد.

این تروجان پس از شروع فعالیت خود به آلوده كردن فایل‌های سیستمی یا خاموش و روشن كردن پی در پی سیستم می‌پردازد.

كرم رایانه‌ای ‪ DarkAngel.A‬نیز از طریق فایل‌های قابل اجرا توسط نرم افزار مایكروسافت وورد به درون سیستم‌ها نفوذ كرده، در قسمت‌های مختلف آن كپی می‌شود.

با هربار راه‌اندازی رایانه و دسترسی كاربر به درایو (‪ (C‬این كرم فعال شده و به عنوان نخستین عملكرد تخریبی خود، كلیه فرایندهای امنیتی در حال اجرا در حافظه را غیرفعال می‌سازد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

فیس بوک از شما جاسوسی می کند، چه عضوش باشید و چه نباشید

بیا تو مالزی - حتی اگر هرگز عضو فیس بوک نبوده باشید یا برای مدت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 1 =

قالب