دوشنبه , 31 شهریور 1399
خانه / اخبار مالزی / عادت بد مالزیایی‌ها به هنگام خرید

عادت بد مالزیایی‌ها به هنگام خرید

بیا تو مالزی -

عادت بد مردم مالزی به هنگام خرید روزانه زیان‌های هنگفتی به فروشندگان وارد می‌کند…

روزنامه استار در گزارشی به موضوع خرید کردن مردم مالزی پرداخته و عنوان کرده است که عادت بد مردم مالزی به هنگام خرید باعث شده است تا روزانه مقدار قابل توجهی مواد غذایی دور ریخته شده و زیان‌های مالزی زیادی نیز به خرده‌فروشان وارد شود به طوری‌که این زیان‌ها در ماه به میلیون‌ها رینگیت می‌رسد.

خریداران مالزیایی عادت دارند تا بسته‌های میوه و مواد غذایی را برای بررسی تازه‌ و سالم بودن آنها باز کنند، اما برخی از آنها پس از باز کردن بسته‌ها آنها را نمی‌خرند و به طبع مشتریان بعدی نیز از این بسته‌های باز شده استفاده نمی‌کنند.

بر اساس این گزارش برخی از خریداران مواد غذایی و میوه پس از وزن کردن و قیمت خوردن محصول اقدام به باز کردن آن کرده و میزان آن را به طور پنهانی افزایش می‌دهند. پنهان کردن اقلام در لباس نیز دیگر عادت بدی است که طبق این گزارش در میان خریداران مالزیایی به مراتب دیده شده است.

اما زیان‌های وارد شده به مواد غذایی تازه بیشترین میزان خسارت را به فروشگاه‌ها و مراکز خرده‌فروشی وارد می‌کند به طوریکه گفته می‌شود روزانه یک تا دو درصد از مواد غذایی در فروشگاه‌ها و خرده‌فروشی‌ها به دلیل عادت بد مشتریان به دور ریخته می‌شود.

یکی از مدیران صنعت خرده‌فروشی مالزی در این خصوص گفت: وقتی فروشگاه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم می‌بینیم که به عنوان مثال بسته گوشت توسط مشتریان بی ملاحظه در خارج از یخچال گذاشته شده و بسته‌بندی آن نیز پاره شده است. ما مجبور می‌شویم تا این بسته گوشت را به دور بیاندازیم و این علاوه بر دزدی‌هایی است که در فروشگاه ها صورت می‌گیرد.

 

منبع:توریست آنلاین

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب