سه شنبه , 6 اسفند 1398
خانه / اخبار مالزی / عرضه سهام شرکت گاز در بورس مالزی

عرضه سهام شرکت گاز در بورس مالزی

بیا تو مالزی - معاون وزیر نفت از عرضه بخشی از سهام شرکت ملی گاز ایران در بورس مالزی خبر داد و گفت: پتانسیل عرضه حدود 20 درصد سهام شرکت گاز در بورسهای بین المللی وجود دارد.

 

عزیز الله رمضانی در گفتگو با مهر در رابطه با آخرین وضعیت واگذاری سهام شرکت ملی گاز ایران، گفت: بر اساس توافق به عمل آمده با سازمان خصوصی سازی و هیئت عالی واگذاری قرار است سهام شرکت ملی گاز در قالب هلدینگ در بورس عرضه شود.

وی افزود: با توجه به اینکه صنعت پائین دستی گاز کشور از زنجیره پالایش، انتقال، توزیع و مصرف تشکیل شده عرضه هلدینگی سهام گاز از مزیتهایی برخوردار است.

مدیر عامل شرکت ملی گاز از تعیین تکلیف قراردادهای بلند مدت فروش گاز و آزاد سازی قیمت به عنوان دو اصل اساسی در نحوه واگذاری سهام شرکت ملی گاز یاد کرد و یادآور شد: برای ورود بخش خصوصی جهت خرید سهام شرکت ملی گاز تعیین تکلیف این دو موضوع ضروری به نظر می رسد.

وی تاکید کرد: در صورت عرصه نهایی سهام شرکت گاز در هیئت مدیریه نهایی این شرکت دو عضو از بخش خصوصی، یک عضو دولتی و دو عضو به نمایندگی از سهام عدالت حضور خواهند داشت.

رمضانی با اشاره به واگذاری حدود 40 درصد سهام این شرکت در قالب سهام عدالت، تصریح کرد: همچنین زمینه برای واگذاری بخشی از سهام شرکت گاز در بورسهای خارجی از جمله بورس مالزی وجود دارد.

وی با اشاره به برگزاری نشستهایی با سازمان خصوصی سازی، تبیین کرد: در این نشست مسئولان سازمان خصوصی سازی اعلام کرده اند که برخی از بورس های خارجی همچون بورس مالزی علاقمند به همکاری با بورس ایران را دارد.

معاون وزیر نفت با تاکید بر این موضوع که بورس مالزی می تواند جای مناسبی برای عرضه بخشی از سهام شرکت ملی گاز ایران باشد، بیان کرد: در شرکتی در مقیاس شرکت ملی گاز این ظرفیت وجود دارد که حدود 20 درصد سهام آن در بورس های خارجی عرضه شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 19 =

قالب