خانه / اخبار مالزی / عناوین خبری سفارت جمهوری اسلامی ایران

عناوین خبری سفارت جمهوری اسلامی ایران

بیا تو مالزی -

مصاحبه روزنامه مالزیایی آتوسان با سفیر کشورمان در خصوص روز جهانی قدس…

به گزارش روابط عمومی سفارت جمهوری اسلامی ایران؛ روزنامه مالزیایی آتوسان کشور مالزی (Utusan Malaysia) گفتگوی 15 دقیقه ای را با مهدی خندق آبادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در خصوص روز جهانی قدس انجام داده است که متن این مصاحبه به شرح ذیل می باشد:

سوال: در مورد ادامه حمایت شما از فلسطین و روز جهانی قدس؟

موضوع کشور فلسطین یکی از مهمترین اهداف انقلاب اسلامی ما می باشد که توسط امام خمینی (ره) نهادینه شده است و تحریم فروش نفت به اسرائیل جزو اولین اقدامات صورت گرفته از سوی کشور ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بود که در راستای حمایت از مردم فلسطین بوده و هست. روز جهانی قدس نیز در همین راستا در سال های اول انقلاب از سوی امام خمینی (ره) جهت حمایت از ملت فلسطین و بلکه تمام مستضعفان جهان اعلام گردید.

سوال: تحلیل شما از کمک های کشورتان به عراق و افغانستان چگونه است ؟

آمریکا با دروغ بزرگ وجود سلاح های شیمیائی به عراق حمله کرد و پس از شش سال هنوز نتوانسته است برای مردم عراق آسایش و امنیت فراهم کند. کمک های ما به عراق در راستای وظیفه اسلامی و در جهت باز سازی و کمک به مردم مظلوم عراق است و با همین اعتقاد اسلامی، در لبنان و افغانستان نیز هر گونه کمک انسان دوستانه ای که بتوانیم انجام می دهیم.

سوال: نظر شما در مورد انرژی هسته ای و اینکه کشورهای اسلامی باید صاحب آن شوند؟

می دانیم که انرژی فسیلی و منابع آن به سرعت رو به پایان است؛ ما باید به این نوع تکنولوژی و سایر علوم جدید مانند نانوتکنولوژی و غیره نیز دست یابیم. کشور ما اخیرآ به تکنولوژی پرتاب ماهواره نیز دست یافته که ناشی از اتکا و باور به خودمان است و امیدواریم این روحیه خود باوری در همه مسلمانان ایجاد شود.

سوال: روابط ایران و مالزی و توسعه در سایر زمینه ها مانند غذا را چگونه ارزیابی می کنید؟

در مورد توسعه مبادلات  مواد غذائی تصمیماتی در اجلاس اخیر D8 اتخاذ شد که پیگیری می شود. در خصوص روابط اقتصادی نیز هم اکنون بالغ بر ده ها میلیارد دلار موافقتنامه و مبادلات اقتصادی داریم و روابط سیاسی هم که بسیار عالی و دوستانه می باشد.

شایان ذکر است؛ در این مصاحبه  ضمن آرزوی توفیق و سربلندی مسلمین جهان، مطالب دیگری نیز در خصوص تاثیر انقلاب اسلامی و تاکید بر وحدت و اتحاد مسلمانان بیان گردید.

منبع: سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب