خانه / اخبار ایران / فارغ تحصیل دانشگاه UPM رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران شد

فارغ تحصیل دانشگاه UPM رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران شد

بیا تو مالزی - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز چهارشنبه با صدور حکمی، دکتر علیرضا عشوری را به سمت «رئیس سازمان پژوهش‌های علمی وصنعتی ایران» منصوب کرد.

در حکم دکتر منصور غلامی خطاب به دکتر عشوری آمده است: “با عنایت به تجارب ارزنده و تخصص جنابعالی در حوزه پژوهش‌های علمی و فناورانه، به موجب این حکم به سمت «رئیس سازمان پژوهش‌های علمی وصنعتی ایران» منصوب می‌شوید.

سازمان پژوهش‌های علمی وصنعتی ایران از مجموعه‌های پرافتخار کشور است که از سال‌های آغازین انقلاب شکوهمند اسلامی نقش مهمی را در توسعه پژوهش‌های کاربردی در کشور ایفا کرده است. در شرایط حاضر، از جنابعالی انتظار می‌رود ضمن تحقق بخشیدن به ماموریت‌های مندرج در اساسنامه سازمان، برای کسب جایگاه سازمان پیشتاز کشور در عرصه فناوری و نوآوری به نحو بایسته برنامه‌ریزی کنید.

سازمان پژوهش‌های علمی وصنعتی ایران در تقویت نظام نوآوری کشور، ایجاد توانمندی برای تبدیل پژوهش‌های پایه به فناوری‌های کلیدی، تجاری‌سازی و توسعه ثروت ملی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بدین‌منظور بازسازی و توسعه نیروی انسانی پژوهشگر با انگیزه و شاداب، ایجاد نظام مالی و اداری پویا و چابک و توسعه فضای کارگروهی از اهم وظایف جنابعالی است.

سازمان مذکور باید بازوی قدرتمند کشور برای آینده‌پژوهی علم و فناوری و اجرای طرح‌های مهم و راهبردی کشور باشد. به همین دلیل، ضمن هماهنگی با معاونت پژوهش و فناوری، تعامل سازنده با دیگر نهادهای علم و فناوری و دستگاه‌های اجرایی و همچنین همکاری و مشارکت با دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری در سرلوحه امور قرار دارد.

امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت‌المال و اعمال سیاست‌های مؤثر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، پرهیز از تجمل‌گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن سازمان، نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید”.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علیرضا عشوری متولد ۱۳۴۵ تهران و فارغ‌التحصیل دوره دکترای تخصصی رشته بایو کامپوزیت از دانشگاه UPM مالزی و در حال حاضر عضو هیئت علمی ( دانشیار) سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران است.

وی تا کنون ۱۹ طرح تحقیقاتی، ۲ مورد ثبت اختراع، تالیف یک جلد کتاب و مشارکت در تهیه ۳ فصل از ۳ کتاب توسط انتشارات بین‌المللی را بر عهده داشته است. از دیگر فعالیت‌های علمی وی انتشار ۱۳۹ مقاله در نشریات بین‌المللی و علمی – پژوهشی و راهنمایی ۲۰ پایان‌نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی است.

دکتر عشوری دارای افتخارات علمی از جمله پژوهشگر برتر کشور معرفی شده در سیزدهمین مراسم تقدیر از پژوهشگران و فناوران کشور در سال ۱۳۹۱، پژوهشگر برتر (رتبه نخست) سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در سال‌های ۸۹، ۹۱ و ۹۵ و عضو هیئت تحریریه ۶ نشریه معتبر داخلی و بین‌المللی است.

وی پیش از این به مدت ۶ سال رئیس مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش‌ها بوده و همچنین معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه فناوری‌های نوین سازمان پژوهش‌ها و مدیرکل دفتر مرکزی ارتباط با صنعت از دیگر مسئولیت‌های وی است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب