شنبه , 9 فروردین 1399
خانه / اخبار ایران / فساد و سوء استفاده از قدرت مهمترین عامل نارضایتی مردم از دولت مالزی

فساد و سوء استفاده از قدرت مهمترین عامل نارضایتی مردم از دولت مالزی

بیا تو مالزی -

ر اساس یک نظرسنجی علمی یک مرکز پژوهشی مالزی، فساد و سوء استفاده از قدرت توسط مسئولان دولتی، مهمترین عامل نارضایتی مردم مالزی از دولت این کشور است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی مالیزیا اینسایدر، بر اساس تحقیقی که اخیرا به روش پیمایشی از سوی مرکز پژوهشی مرداکا صورت پذیرفته، 81 درصد از شرکت کنندگان سوء استفاده مسئولان از قدرت خود و نیز فساد مالی و اقتصادی آنها را یک مشکل جدی دانسته و نسبت به آن ابراز نارضایتی کرده اند.

بنا به این گزارش، این تحقیق در ماه سپتامبر تا اکتبر سال جاری و قبل از آنکه کمیسیون مبارزه با فساد مالزی تعدادی از مسئولان و مدیران میانی این کشور را به فساد متهم کند، صورت گرفته است.
این گزارش می افزاید: بیش از 70 درصد مردم، دولت را در مبارزه با فساد ناتوان و غیر جدی دانسته و 67 درصد دیگر نیز از نحوه مواجهه دولت با مشکلات اجتماعی دولت ابراز نارضایتی کرده اند.

بر اساس این نظر سنجی، 47 درصد از مردم مالزی معتقدند که با توجه به سیاست های اقتصادی و اجتماعی موجود، کشور در جهت غلطی هدایت می شود، این درحالی است که 54 درصد دیگر معتقد بودند که دولت در نهایت خواهد توانست بر فساد مالی و اداری موجود غلبه کنند.

همچنین 66 درصد مردم از وضعیت رفاه و تامین اجتماعی جامعه و نیز نحوه برخورد با جرایم اجتماعی ناراضی کرده اند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب