خانه / اخبار آمریکا / فیسبوک متن شهادت‌نامه زاکربرگ به کنگره آمریکا را فاش کرد
فیسبوک متن شهادت‌نامه زاکربرگ به کنگره آمریکا را فاش کرد

فیسبوک متن شهادت‌نامه زاکربرگ به کنگره آمریکا را فاش کرد

بیا تو مالزی - مارک زاکربرگ بنیان‌گذار فیس‌بوک متن شهادت‌نامه خود در برابر کنگره آمریکا را پیش از حضور در جلسه ای دو روزه در این نهاد منتشر کرده است.

قرار است آقای زاکربرگ درباره رسوایی شرکت مشاوره سیاسی کمبریج آنالیتیکا، دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و تدابیر شرکتش برای جلوگیری از حوادث مشابه در کنگره توضیح دهد.

براین اساس بنیان‌گذار فیس‌بوک گفته است سرمایه‌گذاری تازه این شرکت در امنیت داده‌ها سوددهی آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما به گفته آقای زاکربرگ “حفاظت از اجتماع بسیار مهم‌تر است”.

در شهادت‌نامه آقای زاکربرگ آمده است هر اپلیکیشنی که پیش از سال ۲۰۱۴ به بخش زیادی از اطلاعات کاربران فیس‌بوک دسترسی داشته مورد تحقیق و بازرسی قرار خواهد گرفت.

در این متن آقای زاکربرگ اذعان کرده که شرکتش در ردیابی دخالت‌های روسیه در انتخابات آمریکا کند عمل کرده است.

براساس شهادت‌نامه بنیان‌گذار فیس‌بوک براساس تخمین‌های این شرکت در طول دو سال بیش از ۱۲۶ میلیون کاربر فیس‌بوک در معرض محتوای تولیدی “آژانس تحقیقاتی اینترنت” که یک سازمان تبلیغاتی روسیه است قرار گرفته اند.

به گفته او از آن زمان فیس‌بوک ابزارهای هوشمند مصنوعی بهتری را طراحی کرده که بتواند حساب‌های جعلی را ردیابی و تعطیل کنند.

سیاست‌های نشر آگهی نیز از این پس تغییر می‌کند و هویت کسانی که خواهان انتشار آگهی‌های سیاسی هستند و یا آنها که دارای صفحاتی با فالوئر یا دنبال‌کننده‌های بالا هستند بررسی خواهد شد.

آقای زاکربرگ گفته که اولویت او همیشه ماموریتی اجتماعی برای برقراری ارتباط میان مردم و ساختن اجتماع‌های بیشتر بوده است و تا زمانی که او مدیر فیس‌بوک است “صاحبان آگهی و اپلیکیشن‌ها از این اولویت پیشی نخواهند گرفت.”/بی بی سی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

مرگ ابوبکر بغدادی؛ واکنش‌های بین‌المللی از تبریک تا تکذیب

بیا تو مالزی - اعلام مرگ ابوبکر بغدادی، رهبر داعش واکنش‌های بسیاری را برانگیخته است. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب